لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۳

مخالفت ثبت احوال با نام "گرگ" زوج اسپانیایی را به اینترنت کشاند


زوج جوانی که می‌خواهند نام پسرشان را معادل اسپانیایی "گرگ" بگذارند، بعد از مخالفت ثبت احوال اسپانیا، با انتشار یک طومار اینترنتی برای جمع‌آوری امضا و جلب حمایت مردمی، همچنان بر تصمیم خود پافشاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ناکو خاویر و همسرش ماریا در نامه‌ای که همراه طومار در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، می‌گویند به دلیل "عشقی" که به گرگ دارند می‌خواهند نام این حیوان را بر روی پسر تازه متولد شده شان بگذارند.

این زوج اسپانیایی در ادامه می‌گویند، اما دفتر ثبت احوال "فوئنلابرادا" در شهر مادرید، با این استدلال که گذاشتن نام "لوبو" (معادل اسپانیایی گرگ) می‌تواند "اهانت" به نوازد باشد، از پذیرش و ثبت آن در دفاتر رسمی خودداری کرده است.

البته مسئولان این شعبه ثبت احوال در پایتخت به مشکل دیگری هم اشاره کرده‌اند و این که "لوبو" یا همان گرگ، به عنوان نام خانوادگی در اسپانیا رایج است و انتخاب آن برای نام کوچک، می‌تواند باعث "سردرگمی" و بروز اشتباه ‌شود.

با این حال این زوج گرگ دوست اسپانیایی اصرار دارند که این نام در کشورهای دیگر رایج است و امیدوارند با کشاندن پرونده به دادگاه و جمع آوری امضاهای اینترنتی به عنوان حمایت مردمی، در نهایت به خواسته خودشان برسند.

تا ظهر پنجشنبه، بیش از دو هزار نفر در حمایت از ناکو و ماریا، طومار اینترنتی آنها را امضا کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG