لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۱

عذرخواهی پادشاه اسپانيا از سفر پرهزينه خود برای شکار فيل در آفريقا


عذرخواهی پادشاه اسپانيا از سفر پرهزينه خود برای شکار فيل در آفريقا
عذرخواهی پادشاه اسپانيا از سفر پرهزينه خود برای شکار فيل در آفريقا

پادشاه اسپانيا رسما از سفر پرهزينه خود به آفريقا که به منظور شکار فيل صورت گرفته بود پوزش خواست. اين سفر در حالی صورت گرفت که اسپانيا در بحران اقتصادی و مالی ناگواری به سر می برد و نرخ بيکاری در آن کشور رو به افزايش است.

خوان کارلوس، پادشاه اسپانيا، روز چهارشنبه در اقدام بيسابقه ای از هم وطنان خود پوزش خواست.

پادشاه اسپانيا گفت: خيلی متاسفم. اشتباه کردم. اين کار ديگر تکرار نخواهد شد. و من از همه شما که در اين چند روز به فکر من بوديد سپاسگزارم.

عذرخواهی پادشاه ۷۴ ساله اسپانيا بدنبال آن روی داد که وی در سفر پرهزينه ای به بوتسوانا که به منظور شکار فيل روی داده بود، مجروح شد. سفری که تا قبل از زخمی شدن او، دولت اسپانيا نيز از آن خبر نداشت و پس از مجروح شدن او آشکار شد. آن هم در زمانی که اسپانيا درگير اقتصاد بسيار نابسامانی است.

نرخ بيکاری در اسپانيا به ٣۲ درصد رسيده و همچنان افزايش می يابد، و امکان ورشکستگی به دليل بدهی زياد و الزام به يک رياضت اقتصادی، شهروندان را هراسان کرده است.

اين نگرانی ها و انتقاد ناشی از سفر پرهزينه، خوان کارلوس را بر آن داشت که به محض مرخص شدن از بيمارستانی در مادريد، رسما از شهروندان اسپانيا عذرخواهی کند.

برغم اين که برخی از اعضا خانواده سلطنتی اسپانيا اخيرا در چند مورد با انتقاد رسانه ها روبرو شدند ولی خوان کارلوس همواره در اسپانيا مورد احترام بسيار زياد بوده و تاکنون هيچگاه از سوی رسانه ها يا سياستمداران آن کشور، مورد انتقاد واقع نشده بود.

XS
SM
MD
LG