لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۳

وزیر امور خارجه اسپانیا: مادرید و تهران می توانند شریکان بزرگی باشند


وزیر امور خارجه اسپانیا می گوید ایران می تواند شریک بزرگی برای اسپانیا در خاورمیانه باشد، در همین حال اسپانیا می تواند بعنوان شریک بزرگی برای ایران در اتحادیه اروپا، آمریکای لاتین و شمال آفریقا عمل کند.

به گزارش منابع خبری، خوزه مانوئل گارسیا مارگایو، که روز دوشنبه در راس هیئتی از نمایندگان و مدیران ۷۰ شرکت اسپانیایی و نیز وزیران امور خارجه، انرژی، صنعت و توریسم اسپانیا وارد تهران شد، با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد و درباره توسعه مناسبات دو کشور با او به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه اسپانیا روز سه شنبه برای دیداری از نهادهای صنعتی و مکان های تاریخی به اصفهان رفت. او روز دوشنبه نیز در گشایش نشستی بین بازرگانان ایرانی و اسپانیایی در محل اتاق تجارت و صنایع ایران در تهران، بر علاقه مادرید به گسترش مناسبات و همکاری با تهران تاکید گذاشت و گفت شرکت های اسپانیایی می خواهند در ایران بمانند و نسبت به "آینده ای که در برابر ما گشوده می شود" ابراز امیدواری کرد.

گارسیا مارگایو تاکید کرد حضور سه وزیر کابینه اسپانیا، ۶۱ بازرگان، و نمایندگان رسانه ها "اهمیتی را که دولت و مردم اسپانیا برای مناسبات با ایران قائل هستند یاد آور می شود."

او گفت نفوذ ایران و اسپانیا از مرزهای جغرافیایی آنها فراتر می رود و افزود "ایران می تواند شریک بزرگی برای اسپانیا در خاورمیانه باشد و اسپانیا می تواند شریک بزرگی برای ایران در اتحادیه اروپا، آمریکای لاتین و شمال آفریقا باشد."

گارسیا مارگایو همچنین گفت اسپانیا آنچه را در توان داشت برای رسیدن به توافق اتمی بین ایران و شش قدرت جهانی بکار برد.

XS
SM
MD
LG