لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۷

سفر سه فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی


یک سفینه سایوز روسی روز یکشنبه بیست و ششم آذر، سه فضانورد روس آمریکایی و ژاپنی را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل خواهد کرد. یکی از ماموریت های این سه فضانورد شرکت در یک راهپیمایی فضایی خواهد بود که بخش های گسترده ای از روسیه را که دسترسی به اینترنت ندارد به این فناوری پوشش خواهد داد.

سه فضانورد روز یکشنبه از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان عازم ایستگاه فضایی بین المللی خواهند شد و ۴ ماه در ایستگاه اقامت خواهند داشت.

یک فضانورد روس که در گذشته نیز در ایستگاه فضایی بین المللی خدمت کرده، فضانورد آمریکایی ناسا سازمان هوافضانوردی ایالات متحده و فضانورد آژانس اکتشافات هوافضایی ژاپن که این اولین ماموریت آنان در ایستگاه است.

سفر این سه فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی بدنبال بازگشت سه فضانورد دیگر که این هفته از ایستگاه به زمین بازگشتند صورت می گیرد.

یکی از ماموریت های این تیم جدید تعویض یک شبکه الکترونیکی آنتن یک ماهواره روسی است که در راه پیمایی فضایی صورت خواهد گرفت.

آنتون شکاپلروف فضانورد روس گفت: « دوم فوریه ما قصد داریم در یک راه پیمایی فضایی قطعات الکترونیکی ماهواره ارتباطاتی روسی را عوض کنیم تا خدمات بهتری را برای نقاط دور افتاده روسیه که دسترسی به ارتباطات ندارند تامین کند. به این ترتیب ما شبکه اینترنتی خاص روسیه را خواهیم داشت. این کار همچنین امکانات ما برای آزمایش های دیگری را گسترش می دهد. کار پیچیده ای است زیرا کسی برای انجام این کار در فضا برنامه ریزی نکرده بود. کار مشکلی است زیرا ما باید قطعات زیادی را عوض کنیم. ولی امیدوارم موفق شویم و کانالی برای ارتباطات روسیه داشته باشیم.»

اگر این ماموریت با موفقیت انجام شود بخش های گسترده ای از روسیه زیر پوشش اینترنت قرار خواهد گرفت.

این سه فضانورد همچنین به همراه سه فضانورد دیگر مقیم ایستگاه در بسیاری از آزمایش های علمی فضایی شرکت خواهند داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG