لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

کره جنوبی پیونگ یانگ را به جنگ روانی متهم کرد


رسانه‌های رسمی کره شمالی سخنان و لحن تهدید آمیز کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی درباره حمله به یک جزیره مرزی کره جنوبی را نقل کرده اند. او این سخنان را طی دیدار از نقاط مرزی با همسایه جنوبی ایراد کرد.

همزمان یک روزنامه محافظه کار چاپ سئول، به نقل از یک مقام دولتی کره جنوبی گفت به دنبال مانور نظامی جاری، سلاح‌های اتمی آمریکایی در آبهای کره جنوبی باقی می ماند. او گفت این اقدامی بازدارنده در مقابل کره شمالی است.

وزارت دفاع کره جنوبی می گوید تهدید رهبر کره شمالی علیه جزیره مرزی میان دو کشور، بخشی از تاکتیک‌های روانی پیونگ یانگ برای تغییر سیاست در واشنگتن و سئول است. سخنگوی این وزارتخانه گفت کره شمالی برای مانور نظامی گسترده‌ای آماده می شود که قرار است تا اواخر ماه جاری میلادی انجام شود. این مانور می تواند تحریک آمیز باشد و کره جنوبی از نزدیک اقدامات نظامی کره شمالی را دنبال می کند.

رهبر کره شمالی در دیدار روز دو شنبه خود از مناطق مرزی گفت این کشور آماده حمله به جزیره مرزی بائنگنیون است. رادیوی دولتی کره شمالی به نقل از کیم جونگ اون گفت سربازان کره شمالی جزیره دشمن را به دریایی از آتش تبدیل خواهند کرد.

کره جنوبی می گوید دیدار اخیر رهبر کره شمالی از واحدهای نظامی مرزی ناظران را نگران درگرفتن درگیری نظامی دیگری میان کره شمالی و جنوبی در دریای زرد کرده است.

رهبر کره شمالی در حالی همسایه جنوبی‌اش را تهدید کرده که پوینگ یانگ زیر تحریم‌های اقتصادی شدید شورای امنیت سازمان ملل متحد و آمریکا قرار گرفته و سربازان آمریکایی و کره جنوبی در حال برگزاری یک مانور نظامی مشترک هستند.

XS
SM
MD
LG