لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۰

کره شمالی و جنوبی به مرزهای هم شلیک کردند


یک گزارش تلویزیونی درباره طرح کره شمالی برای انجام مانور نظامی که در یک ایستگاه قطار در سئول پخش می شود - ۳۱ مارس ۲۱۰۴
یک گزارش تلویزیونی درباره طرح کره شمالی برای انجام مانور نظامی که در یک ایستگاه قطار در سئول پخش می شود - ۳۱ مارس ۲۱۰۴
کره شمالی روز دوشنبه آب های کره جنوبی را توپ باران کرد، اقدامی که به نظر می رسد واکنشی به مانور های نظامی آمریکا و کره جنوبی باشد که در حال انجام است.

در پاسخ به این اقدام، سئول به سرعت آب های کره شمالی را توپ باران کرد. مقامات می گویند هیچکدام از گلوله های شلیک شده دو طرف به خشکی برخورد نکرد و کسی مجروح نشد. مقامات کره جنوبی گفتند برخی از ساکنان جزایر مرزی این کشور در اقدامی پیشگیرانه به محل امن منتقل شدند.

کره شمالی در هفته های اخیر سخنان تهدید آمیز خود را افزایش داده و چندین موشک و موشک به آب های شبه جزیره کره شلیک کرده است.

پیونگ یانگ روز یکشنبه پس از آنکه شورای امنیت سازمان ملل متحد پرتاب موشک های بالیستیک توسط پیونگ یانگ را محکوم کرد، تهدید کرد که «یک نوع جدید آزمایش اتمی» انجام خواهد داد.

وزارت امورخارجه کره شمالی روز یکشنبه در بیانیه ای گفت شورای امنیت سازمان ملل متحد « سئول را به خاطر آنکه ارتش کره شمالی پرتاب های دفاعی موشکی انجام می هد محکوم می کند، در حالی که مانور نظامی اتمی آمریکا را نادیده می گیرد» و کره شمالی این اقدام را تحمل نمی کند.

پس از آنکه کره شمالی روز چهارشنبه دو موشک میان برد بالیستیک به سواحل شرقی شبه جزیره کره شلیک کرد، شورای امنیت روز بعد این آزمایش را محکوم کرد و گفت پرتاب ها ناقض قطعنامه های شورای امنیت است.

پیونگ یانگ معمولا می گوید مانورهای نظامی کره جنوبی و آمریکا تمرینی برای حمله به کره شمالی است.
XS
SM
MD
LG