لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۷

ارتش کره جنوبی همچنان درحال آماده باش قرار دارد


سربازان کره جنوبی در حال پاسداری در کنار آبهای مرزی دو کره

زندگی در جزیره ینُون پیونگ کره جنوبی پس از تمرین نظامی دوشنبه بحال عادی بازگشت . ولی همزمان آنکشور در ارتباط با هرگونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی همچنان در حالت هشدار بالا بسر میبرد وجتها و کشتیهای جنگنده کره جنوبی در حال آماده باش و پاسداری اند.

در این میان شهروندانی که طی تمرین نظامی دوشنبه از بیم اقدام تلافی جویانه کره شمالی این جزیره را ترک کرده بودند ، به جزیره ینُون پیونگ بازگشتند.

کره شمالی به رغم تهدیدهای آنکشور مبنی برپاسخی با نتایج فاجعه بار به آخرین مانور نظامی کره جنوبی دوشنبه گفت نسبت به این تمرین نظامی واکنش نشان نخواهد داد. مانوری که مشابه آن در ماه گذشته موجب حمله کره شمالی به جزیره کوچک ینون پیونگ شد.

سه شنبه همزمان با بازگشت دیپلمات پیشین آمریکا ، بیل رپچاردسون پس ازیک سفر 5 روزه به پیونگ یانگ ، هیچ نشانه خصمانه ای از سوی کره شمالی مشاهده نشد. ریچاردسون گفت کره شمالی متوجه شده که بی اعتنایی آن کشور به نظرات بین المللی از حد گذشته است.

در این میان مقامات کره جنوبی گفتند حالت آماده باش ادامه خواهد یافت ووزیر دفاع آن کشور تصریح کرد کشور با جدی ترین بحران دفاعی از تاریخ پایان جنگ کره در 1953 روبروست .

از سوی دیگر چین سه شنبه از همه طرفین درگیر خواست خویشتن داری نشان دهند و در عین تأیید حق کره شمالی به تولید انرژی اتمی ، مصراً از آن کشور خواست به پیشنهاد بازگشت بازرسان بینالمللی اتمی برای بازرسی تأسیسات اتمی آنکشورعمل کند.

در واشنگتن یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دوشنبه گفت عدم اقدام تلافی جویانه کره شمالی رفتاری است که ازآن کشور انتظار میرود و در همین حال واشینگتن با تأکید ، برشناسایی حق کره جنوبی برای انجام تمرینهای نظامی در دریای زرد همچنان استوار است.

XS
SM
MD
LG