لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۱

تلاش کره جنوبی برای مقابله با نرخ بالای خودکشی


کره جنوبی دارای يکی از بالاترين نرخ های خودکشی در کشورهای پيشرفته است. اما دولت کره جنوبی می خواهد با استفاده از روش های نوين از خودکشی افراد جلوگيری کند.

کره جنوبی تنها در طول يک نسل توانست از کشوری فقير و عقب افتاده به يکی از پيشرفته ترين کشورهای جهان بدل شود.

سرعت زندگی در کره جنوبی آنقدر بالا است که مردم به سختی می توانند خود را با آن منطبق کنند. برخی از ناظران می گويند، اين سرعت رشد بسياری از مردم کره جنوبی را افسرده و منزوی ساخته است.

کيم هيون چونگ، دکتر روانپزشک مرکز پزشکی سئول می گويد، بيش از نيمی از بيمارانش به خودکشی فکر می کنند.

اين پزشک کره ای می افزايد: سرعت پيشرفت آنقدر بالاست که مردم نمی توانند خود را با آن منطبق کنند. ما يک جامعه آسيايی هستيم، اما در مسير جهانی شدن قرار گرفتيم. غربی شده ايم و به نظر من مردم فرصت برای اينگونه تغييرات شديد را پيدا نکردند.

بزرگترين تغيير از نظر کيم هيون چونگ تغيير در ساختار خانواده است. ديگر همه خانواده و پدر و مادر بزرگ هايشان در زير يک سقف زندگی نمی کنند. او می گويد، ساختار سنتی خانواده در حال از بين رفتن است.

چونگ می گويد: بيشتر پدر و مادرها کار می کنند. مردم برای کسب درآمد بايد بيشتر رقابت کنند. يعنی پول در آوردن مهمتر از کيفيت زندگی است.

اين دکتر روانپزشک می گويد نرخ خودکشی در ميان سالمندان بالاتر است، اما، خودکشی يکی از علت های اصلی مرگ در ميان جوانان، دانش آموزان و حتی دانش آموزان مدارس متوسطه است.

در ۵ سال گذشته دستکم صد نفر با پرش از پل معروف رودخانه هن به زندگی خود پايان داده اند. اما شهر سئول می خواهد اين پل مرگ را به پل زندگی بدل کند. در پياده روی اين پل شعارهای روحيه بخش نوشته شده است. مثلاً چطوريد؟ غذا خورده ايد و يا مجسمه مردی ديده می شود که سعی می کند به يک نوجوان آرامش بخشد.

با اين حال، دکتر چونگ می گويد اين روش ها می تواند موثر باشد، اما، واقعيت اين است که اگر کسی قصد خودکشی داشته باشد، پل های زيادی در کره جنوبی وجود دارد.
XS
SM
MD
LG