لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۵

کره جنوبی: "کیم جونگ اون" به چاقی مفرط، بی خوابی و پارانویا مبتلا است


سازمان امنیت کره جنوبی می گوید کیم جونگ اون از چهار سال پیش و به دنبال رسیدن به مقام رهبری کره شمالی، ۴۰ کیلوگرم اضافه وزن پیدا کرده است. به گفته این نهاد امنیت کره جنوبی گفت کیم جونگ اون به پرخوری مفرط مبتلا است.

سازمان امنیت کره جنوبی در جلسه ای پشت درهای بسته با پارلمان این کشور همچنین گفت که رهبر کره شمالی علاوه بر پرخوری، از بی خوابی ناشی از پارانویا نیز رنج می برد و دائما نگران امنیت خود است.

لی چئول او، قانونگذاری از حزب حاکم کره جنوبی به خبرنگاران گفته است که رهبر ۳۳ ساله کره شمالی تا سال ۲۰۱۴ از ۹۰ کیلوگرم به ۱۲۰ کیلوگرم رسید و وزن کنونی او ۱۳۰ کیلو است.

این قانونگذار به نقل از گزارش های امنیتی کره جنوبی گفت: "او از نزدیک هرگونه تهدید بالقوه علیه قدرت خود از جمله ارتش را زیر نظر دارد و به شدت نگران امنیت شخص خودش است."

کیم جونگ اون در چند سال اخیر شماری از مقامات ارشد کره شمالی را که متهم شده بودند قدرت او را به چالش کشیده اند اعدام کرد، از جمله عموی خود را به اتهام خیانت اعدام کرد.

به گزارش نشریه ایندیپندنت چاپ انگلیس در سال های اخیر گمانه زنی های متعددی درباره وضع سلامت جسم و روان رهبر کره شمالی صورت گرفته است و برخی شایعات حاکی است که او از قند خون بالا، دیابت و آرتروز رنج می برد. گفته می شود او یک سیگاری قهار و عاشق پنیر سوئیسی است.

شایعات وقتی شکل جدی تری به خود گرفت که رهبر کره شمالی سه هفته در انظار عمومی ظاهر نشد و حتی در جلسه ملی کره شمالی شرکت نکرد.

پدر و پدربزرگ رهبر کره شمالی نیز به چاقی مفرط و آرتروز مبتلا بودند و هر دو سیگار می کشیدند. آنان هردو بر اثر حمله قلبی درگذشتند.

با آن که اکثریت جمعیت ۲۵ میلیونی کره شمالی از گرسنگی و قحطی زدگی رنج می برند، چاقی مفرط مشکلی روبه رشد در میان کودکان و نوجوانان طبقه مرفه و قدرتمند کره شمالی است.

XS
SM
MD
LG