لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

کره جنوبی دومین پهپاد مشکوک کره شمالی را شناسایی کرد


به دنبال یافتن دو پهپاد مشابه در چند هفته اخیر، کره جنوبی از یافتن پهپاد مشکوک دیگری از کره شمالی خبر داد.

وزیر دفاع سئول روز یکشنبه گفت ارتش کره جنوبی پهپادی با طراحی مشابه پهپادی که هفته گذشته در جزیره مرزی با کره شمالی پیدا شد، یافته است. پهپاد دوم در شمال شرقی کره جنوبی و حدود ۱۳۰ کیلومتری مرز کره شمالی پیدا شد.

وزارت دفاع کره جنوبی گفت قصد دارد درباره شک و شبهات مبنی بر این که کره شمالی پشت ماجرا باشد، تجسس کند. کره شمالی این اخبار و اتهامات را تایید یا تکذیب نکرده است.

کره جنوبی می گوید تحقیقات اولیه حاکی است که هواپیمای کوچک بی سرنشین که روز سه شنبه گذشته در جزیره بائنگنیئونگ پیدا شد، متعلق به پیونگ یانگ است.

دولت کره جنوبی درباره اهداف کره شمالی در فعالیت هواپیماهای بدون سرنشین نظری نداده است. رسانه های کره جنوبی می گویند که هواپیماها برای نظارت بر یک مبادله تسلیحاتی تجسس می کردند.

دوشنبه گذشته، کره شمالی صد خمپاره را به آب های مرزی اش کره جنوبی شلیک کرد. یان کار واکنش کره جنوبی را برانگیخت و سئول نیز در مقابل خمپاره هایی را به آبهای تحت مالکیت کره شمالی شلیک کرد.
تنش میان کره شمالی و جنوبی در هفته های اخیر و به دنبال مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی و همچنین راه اندازی یک سری موشک بالیستیک و راکت توسط پیونگ یانگ شدت گرفته است.
XS
SM
MD
LG