لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۲

ادامه اعتراضات خیابانی در کره جنوبی برای نهمین هفته متوالی


عکس آرشیو از راهپیمایی در سئول در اعتراض به رئیس جمهوری کشور
عکس آرشیو از راهپیمایی در سئول در اعتراض به رئیس جمهوری کشور

جمعیتی زیادی از شهروندان کره جنوبی روز شنبه به خیابان های سئول آمدند تا بار دیگر خواسته خود مبنی بر استعفای خانم پارک گئون-هه رئیس جمهوری آن کشور را به گوش دولت برسانند.

راهپیمایی گسترده معترضانی که خواستار استعفای خانم «پارک» هستند، وارد هفته نهم خود شده است که در آن معترضان آخر هر هفته به خیابان های سئول آمده و خواسته خود را تکرار کرده اند. این در حالی است که خانم پارک به خاطر اتهامات فساد دولتی توسط مجلس کره جنوبی در تاریخ نهم دسامبر استیضاح شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در تظاهرات امروز که حدود دویست هزار نفر در آن شرکت داشتند، جمعی دویست نفره که لباس بابانوئل را به تن داشتند به معترضان کادو می دادند. تعدادی از معترضان هم فرزندان خود را به همراه داشتند.

این تظاهرات که در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری موسوم به «خانه آبی» صورت گرفت، همچون تظاهرات آخر هفته های گذشته با موسیقی و سخنرانی همراه بود.

جمعیت حاضر شعار می دادند «در صورتی که که خانم پارک کناره گیری کند، کریسمس خوبی خواهیم داشت.»

یکی از معترضان به نام پارک چانز که لباس بابانوئل به تن داشت گفت که هدف این راهپیمایی ها این است که مردم پیش از آغاز سال جدید، شاهد پایان ریاست جمهوری خانم پارک و محاکمه افراد فاسد در دولت باشند.

متن استیضاح خانم پارک که به اتهام تخطی از وظایف ریاست جمهوری صورت گرفته، در دادگاه قانون اساسی کره جنوبی تحت بررسی است.

این دادگاه از تاریخ استیضاح، یعنی ۹ دسامبر، ۱۸۰ روز فرصت دارد تا تصمیم نهایی خود مبنی بر عزل یا ابقای خانم پارک را اعلام کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG