لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۴

سه ایرانی از جمله برندگان بورس ۹۰ هزار دلاری پال سوروس


«برنامه بورس پال و دیزی سوروس» نام برندگان بورس تحصیلی ۹۰ هزار دلاری سال ۲۰۱۵، شامل سه ایرانی، را اعلام کرده است. این بورس به مهاجران و فرزندان مهاجران، به دلیل «قابلیت کمک به پیشرفت جامعه و فرهنگ آمریکا، یا رشته آکادمیک آنها» تعلق می گیرد.

دیزی سوروس، که در سال ۱۹۷۹ همراه با شوهرش پال سوروس (۲۰۱۳-۱۹۲۶) برنامه اعطای بورس تحصیلی را بنیان گذاشت، هنگام اعلام برندگان در نیویورک، دستاوردهای آنها را ستود و گفت بورس ها «بر اهمیت آمریکاییان جدید درپیشبرد کشور تاکید می گذارد.»

پال سوروس، برادر بزرگتر جورج سوروس، میلیارد مشهور مقیم آمریکا بود.

سه نفر از ۳۰ برنده، که از میان ۱۲۰۰ متقاضی انتخاب شدند، ایرانی هستند: آرش فریدونی، پزشک؛ رئوف روشنگر، دارای درجه دکترا در بیوشیمی و بیولوژی مولکولی در دانشگاه ایالتی میشیگان، و سحر سلیمانی فرد، پزشک در دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز.

در اطلاعیه برنامه بورس پال و دیزی سوروس گفته می شود دریافت کنندگان بورس های تحصیلی ۲۰۱۵، پژوهشگران، ریاضی دانان، نویسندگان، دانشمندان، مترجمین، موسیقیدانان، سرمایه گذاران، و پزشکان و وکلای آینده را در بر می گیرند که از چین، ویتنام، ایران، نیجریه، سومالی، امارات متحده عربی، ازبکستان، آلبانی، اوکراین، مراکش، السالوادور، مکزیک، کلمبیا، لیبی، لهستان، روسیه، پرو، اسرائیل، عمان، برزیل و ایالات متحده آمریکا هستند.

XS
SM
MD
LG