لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۱

سانحه برای سوفیا لورن، ستاره سینمای ایتالیا


سوفیا لورن در مراسم جایزه مد «فرش سبز»، ۲۰۲۰
سوفیا لورن در مراسم جایزه مد «فرش سبز»، ۲۰۲۰

روز دوشنبه ۳ مهرماه سخنگوی سوفیا لورن، ستاره سینمای ایتالیا، که از نمادهای ملی ایتالیا و یکی از ماندگارترین زنان برجسته سینمای قرن بیستم است، اعلام کرد که او پس از سقوط در خانه اش در ژنو تحت عمل جراحی قرار گرفته است .

سخنگوی سوفیا لورن در ایمیلی به خبرگزاری رویترز نوشت: «جراحی خانم لورن ۸۹ ساله به خوبی انجام شد. او اکنون نیاز به استراحت دارد و همه چیز حل خواهد شد.»

او گزارش‌های رسانه های ایتالیایی را که روز یکشنبه نوشته بودند سوفیا لورن در خانه خود در ژنو به طور تصادفی سقوط کرده و از ناحیه لگن دچار شکستگی شده است را تایید کرد.

سوفی الورن تاکنون دوبار برنده جایزه اسکار شده است: اولین بار در سال ۱۹۶۱ برای بازی در نقش یک مادر غم‌زده در دوران جنگ در فیلم نئورئالیستی «دو زن» به کارگردانی ویتوریو د سیکا. و بار دوم اسکار یک عمر فعالیت در سال ۱۹۹۱.

برخی از به یاد ماندنی‌ترین و موفق ترین فیلم های او در کنار همبازی ایتالیایی‌اش مارچلو ماسترویانی ساخته شدند که در سال ۱۹۹۶ درگذشت. او همچنین با دیگر غول‌های سینمای جهان از جمله کری گرانت، مارلون براندو، فرانک سیناترا و پل نیومن همبازی بوده است.

آخرین بازی او در سال ۲۰۲۰ در فیلم «زندگی پیش رو» بوده است. در این فیلم، که پسرش ادواردو پونتی آن را ساخته است، او نقش یک روسپی سابق و بازمانده هولوکاست را بازی می کند که از کودکان روسپی های شهر «باری» در جنوب ایتالیا مراقبت و به یک پسر یتیم مهاجر سنگالی کمک می کند.

خبر سقوط و بستری شدن او در بیمارستان برای اولین بار در صفحه فیس‌بوک رستوران «سوفیا لورن»، یک رستوران زنجیره‌ای که نام او را بر خود دارد، منتشر شد. گفته می‌شود که او در حال برنامه‌ریزی برای افتتاحیه چهارمین شعبه از این رستوران در «باری» بوده است.

XS
SM
MD
LG