لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۴

خبرهایی فوتبالی


خبرهایی فوتبالی
خبرهایی فوتبالی

هفته بیست و هفتم رقابتهای فوتبال باشگاه‌های آلمان بوندس لیگا هم دیروز با برگزاری دو دیدار پایان یافت.

در یکی از این دو دیدار بوروسیا دورتموند با بردی پرگل جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی این رقابت‌ها مستحکم کرد. در این دیدار که از هفته بیست و هفتم بوندسلیگا و در راین انرگی اشتادیون شهر کلن برگزار شد بوروسیا دورتموند شش بر یک از سد میهمانش اف. ث. کلن گذشت. زرد پوشان دورتموندی پس از اینکه در همان دقیقه ۱۳ دراوزه خود را گشوده دیدند توسط لوکاش پیزچک در نیمه اول کار را به تساوی کشیدند. اما در نیمه دوم آنها طوفان به پا کردند و توسط شینجی کاگاوا روبرت لواندوفسکی ایلکای گوندگان و ایوان پریسیچ پنج گل دیگر به میزبان زدند تا در نهایت با حساب ۶ بر یک به پیروزی برسند. با این نتیجه دورتموند با کسب شصت و دو امتیاز از بیست و هفت دیدار یکه تاز لیگ شد. در دیگر دیدار دیروز فا. اف. ب . اشتوتگارت با یک گل نورنبرگ را شکست داد. اما بایرن مونیخ که هم اینک با پنجاه و هفت امتیاز از بیست و هفت بازی در رده دوم ایستاده شنبه دو بر یک هانوفر را برد. گلهای بایرن توسط تونی کروز و ماریو گومز به ثمر رسید و تک گل تیم هانوفر نیز وسیله دیدیه یاکونان زده شد. همچنین شالکه صفر چهار نیز که هم اینک با پنجاه و سه امتیاز در رده سوم قرار دارد. در گلزنکیرشن آرنا با دوگل کلاس یان هونتلار از سد بایر لورکوزن گذشت. در دیگر دیدارهای هفته بیست و هفتم بوندسلیگا هافنهایم دو بر یک بوروسیا مونشن گلادباخ را برد، دیدار تیم های آگسبورگ و وردربرمن با تساوی یک بر یک به پایان رسید، فرایبورگ با دو گل از سد کایزرسلاترن گذشت، هرتابرلین سه بر یک ماینز را برد و در تنها دیدار جمعه هم تیم فوتبال ولفسبورگ دو بر یک هامبورگ را از پیش رو برداشت.

اما در فرانسه پاریسن ژرمن با تساوی در برابر بوردو فرصت صدرنشینی مجدد را از دست داد. در ادامه رقابتهای هفته بیست و نهم لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، روز گذشته پاریسن ژرمن در برابر بوردو با تساوی یک بر یک متوقف شد. در این دیدار که در ورزشگاه پارک دو پرنس و به میزبانی شاگردان کارلو آنچلوتی برگزار شد، نیمه نخست به رغم حملات پراکنده میزبان با تساوی بدون گل خاتمه یافت. در نیمه دوم و در حالیکه پاریسن ژرمن به دنبال گل بود، بوردو در دقیقه ۷۷ توسط چیک دایابی میهمان را پیش انداخت. پاریسن ژرمن اما تنها سه دقیقه وقت لازم داشت تا توسط ژیلومه هوئارائو به گل تساوی بخش دست بابد. با این نتیجه پاریسن ژرمن با شصت امتیاز، هم امتیاز با مونپیلیه و به دلیل تفاضل گل کمتر در همان رده دوم باقی ماند. بوردو هم با ۴۱ امتیاز در جایگاه هشتم قرار گرفت.

در اسکاتلند شهر آورد بندر گلاسکو که به اولد فیرم دربی مشهور است دیروز با شکست صدرنشین دنبال شد. در هفته سی و یکم رقابتهای فوتبال لیگ برتر اسکاتلند تیم سلتیک صدرنشین لیگ اس. پی. ال. در ورزشگاه آیبروکس با نتیجه سه بر دو تسلیم تیم فوتبال گلاسکو رنجرز شد. سلتیکی ها که می توانستند با پیروزی در این شهرآورد قهرمانی زودهنگام خود را جشن بگیرند در همان دقیقه یازده دروازه خود را توسط سونه آلوکو گشوده دیدند. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید. در نیمه دوم هم این تیم میزبان بود که دو گل در دقایق ۷۲ و ۷۷ به ثمر رساند. اندی لیتل و لی والاس در کمتر از ۵ دقیقه دوبار دروازه ی سلتیک را گشودند تا حساب کار ۳ بر صفر شود. اما در دو دقیقه ی پایانی بازی یک ضربه پنالتی که وسیله ی اسکات براون به گل تبدیل شد و گل دقیقه ی نود توماس رانیه نتیجه بازی را سه بر دو کرد. در نهایت این دیدار بسود تیم دوم جدول رده بندی به پایان رسید تا قهرمانی زودهنگام سلتیک یک هفته دیگر به تعویق بیفتد. در دیگر دیدارهای هفته سی و یکم رقابتهای فوتبال لیگ برتر اسکاتلند شنبه تیم فوتبال اینورنس با یک گل آبردین را شکست داد داندی یونایتد دو بر صفر از سد هیبرنیان گذشت، کیلمارناک با دو گل مادِرول را برد و سنت جانستن دو بر یک هاآرتس را از پیش رو برداشت. در جدول رده بندی لیگ اس پی ال هم اینک سلتیک با هفتاد و پنج امتیاز همچنان صدر نشین است و گلاسکو رنجرز با پنجاه و هفت امتیاز و مادرول با پنجاه و چهار امتیاز به ترتیب در رده های دوم و سوم جای دارند.

XS
SM
MD
LG