لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۶

در حمله انتحاری در موگادیشو ۱۵ تن کشته شدند


یک مقام سومالیایی می گوید درحمله شبه نظامیان به یک مجتمع سازمان ملل متحد در موگادیشو در روز چهارشنبه، دست کم 15 تن کشته شدند.

گروه ستیزه گر الشباب مسئولیت حمله را،که در آن یک بمب انداز انتحاری بمب نیرومندی را درخارج از دفاتر برنامه توسعه سازمان ملل متحد در نزدیکی فرودگاه منفجر کرد، برعهده گرفته است. شاهدان گزارش دادند درپی انفجارتیراندازی سنگینی بین شبه نظامیان و پلیس در نزدیکی فرودگاه درگرفت.

وزیرکشورسومالی به خبرنگاران گفت کَشته شدگان تمام هفت شبه نظامی الشباب را که به حمله دست زدند شامل می شوند.او گفت هشت عضو برنامه توسعه سازمان ملل متحد، از جمله چهار سومالیایی و چهار خارجی، نیز کشته شدند.

یک منبع نزدیک به برنامه به صدای آمریکا گفت خارجیان یک کنیایی و سه تبعه افریقای جنوبی بودند.

الشباب درصفحه توئیترانگلیسی زبان خود گفت رزمندگانش به ساختمان حمله کردند و کنترل کامل آنرا به دست گرفتند. اما گزارشگر صدای آمریکا در موگادیشو می گوید سربازان دولت و اتحادیه آفریقا مجتمع را پس گرفته اند.

یک سخنگوی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد گفت بان از حمله "تکان خورد."

نخست وزیرسومالی حمله را محکوم کرد و گفت الشباب موفق نخواهد شد روند صلح را متوقف کند.

هیات صلحبان سازمان ملل متحد حمله را محکوم کرد و گفت این حادثه فقط کوشش های مردم سومالی را برای بیرون آمدن ازسال ها بی قانونی دشوار می سازد.اما یاد آورشد این عمل مذبوحانه تعهد هیات به رها ساختن سومالی از تهدید الشباب را تقویت خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG