لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

نخستین عملیات آمریکا علیه الشباب سومالی در دولت پرزیدنت ترامپ


گروهی از پیکارجویان گروه اسلامگرای افراطی الشباب در سومالی - آرشیو
گروهی از پیکارجویان گروه اسلامگرای افراطی الشباب در سومالی - آرشیو

ارتش ایالات متحده روز یکشنبه علیه الشباب در سومالی دست به حملات هوایی زد و نیروهای ویژه ارتش این کشور آفریقایی هم با پیوستن به حملات، طی یک عملیات زمینی، یک پایگاه عمده فرماندهی آن گروه افراطی را منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق برآرود وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ۸ پیکارجوی الشباب در جریان این حملات کشته شده‌اند؛ حملاتی که در پاسخ به تحرکات این گروه اسلامگرای وابسته به القاعده در سومالی انجام گرفته است.

این نخستین عملیات نظامی آمریکا در سومالی در دولت پرزیدنت ترامپ است و پس از آن صورت می‌گیرد که رئیس جمهوری در ماه مارس اختیارات جدیدی را به فرماندهان آمریکایی در نبرد با تروریسم و گروه‌های افراطی داد.

به گفته پنتاگون، این عملیات با هماهنگی شرکای محلی آمریکا انجام شده است. خبرگزاری رویترز همچنین به نقل از یک مقام آگاه که نخواست هویتش فاش شود نوشت که حملات امروز توسط پهپادهای نظامی ارتش آمریکا صورت گرفت.

بنا بر اعلام دفتر محمد عبداللهی رئیس جمهوری سومالی، پایگاهی که هدف حمله قرار گرفته است و نیروهای ویژه ارتش سومالی نیز با پیوستن به حملات آمریکا آن را منهدم کرده‌اند، در منطقه «جوبا» در جنوب کشور واقع شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG