لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

خشکسالی الشباب را وادار به عقب نشینی کرد


خشکسالی الشباب را وادار به عقب نشینی کرد
خشکسالی الشباب را وادار به عقب نشینی کرد

وخیم ترین خشکسالی در منطقه شاخ آفریقا در ۶۰ سال، موجب شده است یک گروه اسلامی افراطی نگرش خود را نسبت به آژانس های امداد بین المللی تغییر دهد.

الشباب می گوید به گروه های امداد مسلمان و غیر مسلمان اجازه داده خواهد شد غذا و تدارکات دیگر به سومالیایی های ساکن مناطق زیر کنترل آن تحویل دهند.

با این حال، یک سخنگو شامگاه سه شنبه در موگادیشو به خبرنگاران گفت گروه های امداد نخست باید با کمیته خشکسالی الشباب تماس بگیرند.

برخی از این گروه ها، از جمله برنامه جهانی غذا، وابسته به سازمان ملل متحد، به دلیل تهدیدهای الشباب عملیات خود را در بخش هایی از سومالی متوقف ساخته اند.

آژانس آوارگان سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت خشکسالی و سال ها مناقشه داخلی یک سوم جمعیت هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفری سومالی را از خانه هایشان آواره کرده است.

آژانس می گوید به ویژه از سطح سو تغذیه در میان جدیدترین آوارگان سومالیایی نگران است. بسیاری از کودکان چنان ضعیف هستند که با وجود مراقبت های فوری و تغذیه، ظرف ۲۴ ساعت می میرند.

سازمان ملل متحد و گروه های بین المللی امداد می گویند خشکسالی در شاخ آفریقا بالغ بر ۱۰ میلیون نفر را به کمک های غذایی محتاج ساخته است.

XS
SM
MD
LG