لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۱

يک رهبر ديگر القاعده در سومالی کشته شد


يک رهبر ديگر القاعده در سومالی کشته شد
يک رهبر ديگر القاعده در سومالی کشته شد

در سومالی، مقامات از کشته شدن يک رهبر القاعده در آن کشور شرق آفريقا در شليک نيروهای امنيتی در جريان روياروئی هفته گذشته در يک ايستگاه بازرسی خبر می دهند.

فاضل عبدالله محمد در حملات انفجاری سال ۱۹۹۸ به سفارتخانه های آمريکا در نايروبی و دارالسلام، که تلفات و خسارات عمده ای بجا گذاشت، نقشی اساسی داشت.

آمريکا با تعيين جايزه ای ۵ ميليون دلاری برای اطلاعاتی که به دستگيری وی منجر شود نام او را در راس فهرست تروريست های بين المللی تحت تعقيب قرار داده بود.

هيللاری کلينتون وزير امورخارجه آمريکا روز شنبه در تانزانيا گفت مرگ فاضل محمد ضربه ای بزرگ به القاعده و پايانی عادلانه در زندگی فردی بود که در کشته شدن و آسيب رساندن به انسان هائی بی گناه مسئوليت داشت.

جان برنان دستيار پرزيدنت اوباما در امور امنيت ملی نيز گفت با مرگ اين رهبر القاعده به آن شبکه تروريستی و متحدانش ضربه ای بزرگ وارد شده است.

مقامات در سومالی می گويند فاضل محمد، و يک مظنون ديگر روز چهارشنبه توسط مامموران امنيتی در يک ايستگاه بازرسی در نزديکی مگاديشو کشته شدند.

اعلام خبر کشته شدن آنها بدان جهت با تاخير صورت گرفت که مقامات می خواستند اجساد را با تصاويری که از آنها در دست بود مقايسه کنند. دولت سومالی می گويد آزمايش دی ان ای نيز بعدا هويت فاضل محمد را تائيد کرده است.

XS
SM
MD
LG