لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

یک پایگاه نظامی آمریکا و یک کاروان نظامی ایتالیا در سومالی مورد حمله قرار گرفتند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

رویترز به نقل از یک منبع امنیتی و شاهدان از حملات جداگانه به یک پایگاه نظامی ایالات متحده و یک کاروان نظامی ایتالیایی در سومالی خبر داده اند.

خبرگزاری رویترز، روز دوشنبه ۸ مهر ماه به نقل از یکی از روزنامه نگاران خود نوشته است که یک خودروی زرهی به شدت آسیب دیده را که برچسب کوچکی با نقش پرچم ایتالیا بر آن بود، در موگادیشو پایتخت سومالی دیده است.

وزارت دفاع ایتالیا نیز در بیانیه ای اعلام کرد که یک کاروان نظامی ایتالیا هدف یک انفجار قرار گرفته است. وزارت دفاع ایتالیا همچنین گزارش داد که تاكنون خبری از کشته یا زخمی شدن افراد در این حمله گزارش نشده است.

رویترز همچنین به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که صبح روز دوشنبه یک پایگاه نظامی نیروهای ویژه آمریکا در سومالی هدف حمله انفجاری و پس از آن تیراندازی قرار گرفته است.

این پایگاه مقری است که در آن نیروهای ویژه آمریکا به آموزش تکاوران سومالیایی می‌پردازند و بسیاری از ماموریت‌های هواپیماهای بی‌سرنشین از آنجا آغاز می‌شود.

بنابر این گزارش، پلیس سومالی اعلام کرده است که دو خودرو بمب گذاری شده این پایگاه را، که در آن نیروهای ویژه سومالی، نیروهای ویژه ایالات متحده، و نیروهای حافظ صلح مستقر هستند، هدف قرار دادند.

گروه الشباب در بیانیه ای مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است. شبه نظامیان الشباب چند دهه است که با دولت سومالی می‌جنگند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG