لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۰

انفجار خودرو بمبگذاری شده در سومالی دست‌کم هشت کشته بر جا گذاشت


آرشیو
آرشیو

پلیس سومالی می‌گوید انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در پایتخت این کشور، در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری، دستکم هشت کشته بر جا گذاشته است.

به گزارش رویترز، گروه الشباب که با القاعده ارتباط دارد مسئولیت برخورد این خودرو بمبگذاری شده به کاروانی از خودروها را که در حال ورود به کاخ ریاست جمهوری بودند پذیرفته است.

عبدی فتاح عدن حسن، سخنگوی پلیس، به خبرنگاران گفت تلفات انفجار ممکن است بیش از این باشد، چرا که برخی از کشته‌ها و زخمی‌ها توسط اقوام‌شان از صحنه انفجار بیرون برده شدند.

او گفت: «الشباب مسئول انفجار است. آنها هشت نفر از جمله یک سرباز، یک مادر، و دو کودک را کشتند. الشباب غیرنظامیان را قتل عام می‌کند.»

الشباب مسئولیت حمله مرگبار روز شنبه ۳ مهر را بر عهده گرفته است. این گروه، که می‌خواهد دولت سومالی را سرنگون و قوانین اسلامی را بر مبنای تفسیر سختگیرانه خود حکمفرما کند، اغلب دست به این‌گونه بمبگذاری‌ها می‌زند.

الشباب در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا و شمار دیگری از کشورها قرار دارد.

نیروی هوایی آمریکا تیر ماه امسال، برای اولین بار از آغاز دوره ریاست جمهوری جو بایدن، در حمایت از نیروهای نظامی سومالی به مواضع گروه الشباب حمله کرد. آمریکا ۶۳ حمله هوایی در سال ۲۰۱۹، و ۵۳ حمله نیز در سال۲۰۲۰ علیه این گروه افراطی انجام داده بود.

XS
SM
MD
LG