لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۴

هشدار مقام سومالیایی به آمریکا: تلاش القاعده برای ارسال اورانیوم به ایران


الشباب شاخه القاعده در سومالی است.
الشباب شاخه القاعده در سومالی است.

یوسف جِراد عمر، وزیر خارجه سومالی، در نامه ای دیپلماتیک به استفن شوارتز، سفیر آمریکا در سومالی، با عنوان «نیاز فوری به کمک نظامی»، از کنترل گروه الشباب بر معادن رو باز اورانیوم در منطقه خودمختار مرکز سومالی خبر می دهد.

وبسایت فاکس نیوز نوشت: در نامه وزیر خارجه سومالی ضمن درخواست مداخله سریع اطلاعاتی و نظامی آمریکا علیه الشباب در آن کشور نوشته شده است «مساله می تواند در یک کلمه خلاصه شود: اورانیوم»، نیروهای الشباب «ذخایر حیاتی اورانیوم رو باز در منطقه غامدوغ را تصرف کرده اند و اکتا اکسید تِری اورانیوم را برای انتقال به ایران به سرقت می برند».

دولت سومالی در این نامه خطاب به دولت ترامپ می گوید «اینک زمان روی برگرداندن نیست» و تاکید می کند «تنها ایالات متحده توان تشخیص و سرکوب عناصر فعال الشباب در کشور ما را دارد. زمان برای حملات مشخص و تعامل محدود به سر آمده و مشکلات سومالی تبدیل به مشکلات جهان شده است. هر روز که بدون مداخله می گذرد دشمنان آمریکا مواد بیشتری برای جنگ افزار هسته ای در اختیار خواهند داشت. تردیدی نیست که ثبات جهان در خطر است».

برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG