لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۱

بازتاب کنوانسیون ملی جمهوریخواهان در شبکه های اجتماعی


روز نخست مجمع ملی جمهوریخواهان در کلیولند، بی شباهت به یک رویداد بزرگ هنری نبود. از موسیقی زنده تا حضور چهره های مطرح تلویزیونی.

دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه با موسیقی گروه راک بریتانیایی کوئین روی صحنه آمد تا همسرش را معرفی کند. شیوه وارد شدن ترامپ به سالن به گونه ای بود که گویی یک سوپر استار قدم روی صحنه می گذارد .چیزی که توجه کاربران شبکه های اجتماعی را جلب کرد و بسیاری در موردش صحبت کردند.

کوئین روی توییتر گفت استفاده از این ترانه در مجمع ملی جمهوریخواهان بر خلاف میل گروه بوده است.

ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ سعی کرد در سخنانش بیشتر از شخصیت همسرش صحبت کند اما آنچه در شبکه های اجتماعی به جا ماند بخشی از سخنانش بود که گویی برگرفته از سخنان میشل اوباما در کنوانسیون دموکراتها در سال ۲۰۰۸ بود.

ملانیا ترامپ گفت: "از کودکی پدر و مادرم ارزشهایی را در ذهن من جا انداختند. اینکه برای آنچه در زندگی می خواهید سخت کار کنید، اینکه کلام شما تعهد شماست و باید آنچه می گویید را انجام دهید و به قولتان عمل کنید. اینکه با مردم با احترام رفتار کنید. پدر و مادرم در زندگی روزمره خودشان این ارزشها و اخلاقیات را به من نشان دادند و من هم این درسها را به پسرمان منتقل می کنم. ما باید این درسها را به نسل های بسیاری که می آیند بیاموزیم چرا که می خواهیم فرزندانمان در این کشور بدانند که تنها محدودیت برای دستاوردها قدرت رویاها و اراده برای تلاش در جهت رسیدن به آنهاست."

ملانیا ترامپ همسر دونالد ترامپ در کنوانسیون ملی جمهورخواهان در کلیولند

میشل اوباما نیز در سال ۲۰۰۸ گفته بود: "باراک و من با ارزش‌های مشابه بسیاری بزرگ شدیم: اینکه برای آنچه در زندگی می‌خواهید سخت کار کنید اینکه کلام شما تعهد شماست و باید آنچه می گویید را انجام دهید. اینکه با مردم با وقار و احترام رفتار کنید حتی اگر آنها را نشناسید، و یا با آنها موافق نباشید. من و باراک زندگی مان را بر پایه این ارزشها بنا کردیم و اینکه آنها را به نسل های آینده منتقل کنیم. چرا که می خواهیم فرزندانمان و همه فرزندان این کشور بدانند که تنها محدودیت برای وسعت دستاوردها قدرت رویاها و اراده برای تلاش در جهت رسیدن به آنهاست."

شباهت سخنرانی ملانیا ترامپ و میشل اوباما
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:19 0:00

این شباهت را ابتدا جرت هیل ، روزنامه نگار توییت کرد. او بعدا در مصاحبه ای گفت که زمانی که شنید ملانیا می گوید "تنها محدودیت برای دستاوردها ..." متوجه شد که این را قبلا جایی شنیده و خوشش آمده است. سریع سخنرانی را گوگل کرد و دید یک پاراگراف کامل را از سخنرانی ۲۰۰۸ میشل اوباما در کنوانسیون دموکرات ها کپی کرده است.

مینا کیمز نویسنده ارشد ای اس پی ان گفته شاید کیم کاردشیان ویدئویی از مکالمه میشل و ملانیا را روی اسنپ چت بگذارد که نشان دهد موافقت میشل از قبل جلب شده بود. اشاره کیمز به ویدئویی است که چندی پیش کیم کارداشیان از مکالمه تلفنی همسرش کانیه وست و تیلور سوییفت بر اسنپ چت منتشر کرد تا نشان دهد سوییف بر خلاف آنچه ادعا می کند از ترانه وست باخبر بوده است.

جان فاورو ، که قبلا نویسنده سخنرانی های اوباما بود ابتدا توییت کرد که کلمات درست مشابه هستند. یک نفر واقعا اخراج می شود اما بعد به شوخی توییت کرد سرقت پاراگراف های ملانیا به اندازه سخنرانی های دیگران عصبانی ام نکرد.

جسی ویلیامز ، ستاره مجموعهGrey’s Anatomy چندین توییت زد با هش تگ FamousMelaniaTrumQuotes یا نقل قولهای مشهور ملانیا ترامپ.

این هش تگ به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و کاربران نقل قولهای مشهور و یا بامزه را به نام ملانیا و با اشاره به سخنانش در کنوانسیون به اشتراک گذاشتند.

لورا بِنَنتی ، بازیگر و خواننده در شوی تلویزیونی استیون کولبِر ، خودش را شبیه ملانیا ترامپ در آورد و نقل قولهایی از چالرز دیکنز و دکتر سوس را به شیوه او گفت.

​شان اسپایسر، استراتژیست کمیته ملی جمهوری‌خواهان در دفاع از ملانیا ترامپ گفت هر کدام از کلماتی که گفت را اگر گوگل کنید جملاتی مشابه میاد مثلا از شخصیت کارتونی مجموعه تلویزیونی مای لیتل پونی هم می تواند الهام گرفته باشد. مال لیتل پونی در یکی از ترانه های مشهورش در مورد سختکوشی و رسیدن به رویاها می گوید.

اسپایسر گفت خانم ترامپ می تواند از کید راک و جان لجند هم الهام گرفته باشد. جان لجند در توییتر گفت خواهش می کنم من را داخل این بازی نکنید.

در روز دوم کنوانسیون ملی جمهوریخواهان ، سه نفر به اتهام آویزان کردن پرچمی بسیار بزرگ در پیاده روی مشاهیر راک اندر ول در مرکز کلیولند بازداشت شدند. این پرچم ضد ترامپ در جایی که نباید نصب شده بود.

تالار مشاهیر راک اندر ول کلیولند در بیانیه ای گفت این مکان ، نماد آزادی بیان است و همه می توانند آزادانه در این مدت به اینجا بیایند و به هر چیزی که می خواهند اعتراض کنند اما نباید قوانین را زیر پا بگذارند.

در روز دوم کنوانسیون ؛ تنش میان طرفداران و مخالفان ترامپ بالا گرفت. در تمام مدت توییتر پلیس کلیولند رویدادها و همراهی پلیس با مردم را به صورت زنده از طریق پریسکوپس برای مردم پخش می کرد از جمله رقصیدن یکی از مأموران پلیس را با یکی از معترضین. در حالی که نامزدی دونالد ترامپ از حزب جمهورخواه برای ریاست جمهوری آمریکا رسمی شد ، اعضای کمپین هیلاری کلینتون به صورت زنده روی فیس بوک از تخلفات ترامپ برای مردم می گفتند.

XS
SM
MD
LG