لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۱

حذف نمایش لایک در«ایکس» ماسک؛ هدف: «حفاظت بهتر» از حریم خصوصی کاربران


تیم فنی رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) متعلق به ایلان ماسک اعلام کرد در حال اعمال تغییراتی است که نمایش پست‌های لایک شده توسط کاربران را محدودتر می‌کند.

این تیم با بیان اینکه «لایک‌ها» برای همه کاربران خصوصی خواهند شد تأکید کرد این اقدام با هدف «حفاظت بهتر» از حریم خصوصی کاربران انجام شده است.

براساس این تصمیم کاربران ایکس از این پس می‌توانند پست‌هایی را که لایک کرده‌اند ببینند، اما دیگران قادر به دیدن آن لایکها نخواهند بود اما تعداد لایک‌ها و سایر نشانها برای پست‌های خود کاربران همچنان در اعلان‌ها نمایش داده می‌شود و نویسنده پست می‌تواند ببیند چه کسی پست‌هایش را لایک کرده است.

این تغییرات تنها چند روز پس از به‌روزرسانی سیاست‌های «ایکس» درباره محتوای پورنوگرافی اعمال شده است. اوایل این ماه، «ایکس»اعلام کرد کاربرانش می‌توانند محتوای بزرگسالان و مواد پورنوگرافی را که «به صورت توافقی تولید و توزیع شده است» را به شرطی که «به درستی برچسب‌گذاری شده و به صورت برجسته نمایش داده نشود»، منتشر کنند.

ایلان ماسک که اکنون مالک رسانه اجتماعی «ایکس» است پاییز ۲۰۲۲ این پلتفرم را که «توییتر» نام داشت با رقم ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد و از همان ابتدا تغییرات زیادی را در آن ایجاد کرد.

XS
SM
MD
LG