لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

یک پژوهش جدید: شبکه‌های اجتماعی می‌توانند روی تغذیه کودکان تأثیر منفی بگذارند


Robot 8.0 Image JPEG Koala.jpeg 2022-09-06 08:24:34
Robot 8.0 Image JPEG Koala.jpeg 2022-09-06 08:24:34

بنا به یک مطالعه که توسط «انا کوتس» دانشجوی دکترا در دانشکده روانشناسی دانشگاه لیورپول بریتانیا انجام شد، کودکان مستعد به تقلید از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی هستند.

کوتس و تیم پژوهشی او، ۱۷۶ کودک بین سنین ۹ تا ۱۱ سال را به سه گروه تقسیم کردند. به همه آنها ویدئوهایی از شخصیت های مشهور بریتانیا روی یوتیوب نشان داده شد. به گروه اول ویدئویی از چهره های مشهوری که چیزی نمی خورند، در ویدئوی گروه دوم آنهایی در حال خوردن خوراکی سالم مثل میوه یا هویج بودند، و در ویدئوی گروه سوم افرادی که شیرینی و شکلات می خوردند.

بعد از تماشای ویدئوها، کودکان ۱۰ دقیقه وقت داشتند که از بین غذاهای مشابه که برای آنها مهیا شده بود، چیزی را برای خوردن انتخاب کنند. در این مطالعه، کودکانی که در گروه سوم بودند، با انتخاب شیرینی و شکلات، ۳۲ درصد کالری بیشتر از بقیه کودکان مصرف کردند.

اغلب چهره‌های مشهور در شبکه‌های اجتماعی جوان، موفق، مثبت، پر انرژی، و برای کودکان جذاب هستند. از سوی دیگر با رایج شدن موبایل در بین افراد کم سن و سال، احتمال این که کودکان حساب‌های مختلف شبکه های اجتماعی داشته و این افراد را دنبال کنند زیاد است.

نتایج این پژوهش این هفته در مجله پزشکی اطفال منتشر شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG