لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

جام جهانی فرانسه، پربیننده‌ترین مسابقات فوتبال تاریخ زنان شد


فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، با انتشار بیانیه ای جام جهانی فوتبال زنان در فرانسه را پربیننده ترین دوره تاریخ این رقابت ها معرفی کرد.

به گفته فیفا، مسابقات امسال از طریق بسیاری از شبکه های تلویزیونی یا سایت های اینترنتی به صورت زنده پخش می شود و طرفداران زیادی در گوشه و کنار جهان دارد.

بر اساس پیش بینی این نهاد ورزشی، تعداد بیننده های این رقابت ها تا پایان بازی فینال که روز یکشنبه برگزار می شود از یک میلیارد نفر خواهد گذشت، که رکورد قبال توجهی محسوب می شود.

افزایش سطح کیفی تیم ها و رقابت های نزدیک، به ویژه در مراحل حذفی، شور و هیجان زیادی در میان تماشاگران ایجاد کرده است. به گفته کارشناسان در صورت ادامه این روند و افزایش تعداد بیننده های تلویزیونی، موقعیت های بیشتری برای فوتبال زنان ایجاد می شود.

به گفته فیفا، بازی فرانسه و برزیل در مرحله یک‌ هشتم نهایی، فقط با بیش از ۳۵ میلیون تماشاگر در برزیل، پربیننده ترین مسابقه تاریخ این رقابت ها شد؛ بازی هیجان انگیزی که در نهایت با پیروزی فرانسه به پایان رسید.

پربیننده ترین بازی قبلی، فینال جام جهانی سال ۲۰۱۵ میان آمریکا و ژاپن بود که بیش از ۲۴ میلیون بیننده داشت و با قهرمانی ایالات متحده همراه شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG