لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۴

شاکی پرونده اتهام تجاوز «کریستیانو رونالدو» از شکایت خود صرف‌نظر کرد


پرونده شکایت از کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا، در آمریکا با رضایت شاکی این پرونده بسته شد.

بلومبرگ گزارش کرده است که ماه گذشته در دادگاه لاس‌وگاس در ایالت نوادا، شاکی این پرونده از پیگیری ادامه شکایت خود صرف‌نظر کرده است.

هنوز مشخص نیست که آیا شاکی این پرونده خود از ادامه شکایت منصرف شده یا آن‌که با کریستیانو رونالدو و وکلای او به توافق رسیده است.

مطرح شدن این اتهام باعث شده بود که ارزش سهام باشگاه یوونتوس ایتالیا به میزان ۱۵ درصد کاهش پیدا کند.

کاترین مایورگا، مهمان‌دار سابق هتلی در لاس‌وگاس، سپتامبر سال گذشته گفته بود که کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۰۹ و در اتاق هتل رفتار ناشایستی داشته و با خشونت با او رابطه جنسی برقرار کرده است.

نشریه آلمانی اشپیگل که نخستین بار این خبر را منتشر کرده بود، آن زمان نوشت این زن پس از خروج از هتل برای شکایت به اداره پلیس رفت، اما پیگیری این پرونده در میانه راه متوقف شد.

مایورگا ابتدا با تیم وکلای رونالدو به توافق رسیده بود تا در ازای دریافت مبلغی این مسئله را پیگیری نکند، اما در شکایت خود گفت که دچار «تروما» شده بود.

رونالدو خود همواره این اتهام‌ها را تکذیب کرده بود.

پیشتر اعلام شده بود که مقام‌های لاس‌وگاس خواهان انجام آزمایش DNA از رونالدو شده‌اند تا مشخص شود آیا این نمونه با نمونه‌ای که روی لباس خانم کاترین مایورگا در سال ۲۰۰۹ بوده و پلیس به آن دست پیدا کرده، مطابقت دارد یا خیر.

چند ماه پیش روزنامه نیویورک تایمز نوشته بود که تیم فوتبال یوونتوس به دلیل هراس از امکان بازداشت ستاره خود، در تابستان سال جاری برای برگزاری اردوی آمادگی به ایالات متحده نخواهد رفت.

رونالدو تابستان سال گذشته و در ازای مبلغ ۱۰۵ میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس منتقل شده بود. او زمستان گذشته هم به دلیل فرار مالیاتی به ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو جریمه نقدی و ۲۳ ماه زندان تعلیقی هم محکوم شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG