لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

برخلاف اخبار قبلی درباره رضایت شاکی؛ پرونده اتهام تجاوز کریستیانو رونالدو به دادگاه فدرال آمریکا رفته است


وکیل زنی که از کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا، به اتهام تجاوز شکایت کرده بود، گفت برخلاف اخبار منتشر شده، موکل او اعلام رضایت نکرده و این شکایت در دادگاه فدرال ثبت شده است.

لاریسا دروبویشر، یکی از وکلای کارترین مایورگا که از رونالد شکایت کرده است، به ای‌اس‌پی‌ان گفت این پرونده بسته نشده و شاکی هم از شکایت خود صرف‌نظر نکرده است.

به گفته وکیل مایورگا، آن‌ها از ادامه پیگیری شکایت در دادگاه لاس‌وگاس صرف‌نظر کرده و شکایت مشابهی را در دادگاه فدرال ثبت کرده‌اند.

دروبویشر گفت دلیل این مسئله، دشواری وکلای پرونده برای احضار رونالدو بود که در ایتالیا زندگی می‌کند. او اضافه کرد که با توجه به قوانین دادگاه فدرال،‌ امکان احضار افراد خارجی بیشتر وجود دارد.

پیشتر بلومبرگ خبر داده بود که شاکی این پرونده از پیگیری شکایت خود منصرف شده است.

کاترین مایورگا، مهمان‌دار سابق هتلی در لاس‌وگاس، سپتامبر سال گذشته گفته بود که کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۰۹ و در اتاق هتل رفتار ناشایستی داشته و با خشونت با او رابطه جنسی برقرار کرده است.

نشریه آلمانی اشپیگل که نخستین بار این خبر را منتشر کرده بود، آن زمان نوشت این زن پس از خروج از هتل برای شکایت به اداره پلیس رفت، اما پیگیری این پرونده در میانه راه متوقف شد.

مایورگا ابتدا با تیم وکلای رونالدو به توافق رسیده بود تا در ازای دریافت مبلغ ۳۷۵ هزار دلار این مسئله را پیگیری نکند، اما در شکایت خود گفت که دچار «تروما» شده بود.

رونالدو خود همواره این اتهام‌ها را تکذیب کرده بود.

مطرح شدن این اتهام باعث شده بود که ارزش سهام باشگاه یوونتوس ایتالیا به میزان ۱۵ درصد کاهش پیدا کند.

پیشتر اعلام شده بود که مقام‌های لاس‌وگاس خواهان انجام آزمایش DNA از رونالدو شده‌اند تا مشخص شود آیا این نمونه با نمونه‌ای که روی لباس کاترین مایورگا در سال ۲۰۰۹ بوده و پلیس به آن دست پیدا کرده، مطابقت دارد یا خیر.

چند ماه پیش روزنامه نیویورک تایمز نوشته بود که تیم فوتبال یوونتوس به دلیل هراس از امکان بازداشت ستاره خود، در تابستان سال جاری برای برگزاری اردوی آمادگی به ایالات متحده نخواهد رفت.

رونالدو که تابستان سال گذشته و در ازای مبلغ ۱۰۵ میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس منتقل شده بود، زمستان گذشته هم به دلیل فرار مالیاتی به ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو جریمه نقدی و ۲۳ ماه زندان تعلیقی هم محکوم شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG