لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۷

طرفداری پاپ از هردو تیم فوتبال ایتالیا و آرژانتین


تیمهای فوتبال ایتالیا و آرژانتین قرار است به افتخار پاپ یک بازی دوستانه در استادیوم المپیک رم برگزار کنند.

پاپ فرانسیس، به بازیکنان هر دو تیم فوتبال ایتالیا و آرژانتین گفت که نمی تواند تصمیم بگیرد در بازی فوتبال دوستانه ای که قرار است به افتخار وی امروز با یکدیگر داشته باشند، از کدام تیم حمایت کند. ولی از بازیکنان هر دو تیم خواست تا از نظر رفتار، در روی زمین بازی و در خارج از استادیوم، الگو و نمونه خوبی برای دیگران باشند.

پاپ پیش از برگزاری بازی در واتیکان در مراسم آشنایی با بازیکنان و مسئولان گفت: «برای من کمی مشکل است که بخواهم از یکی از دو تیم طرفداری کنم.»
تیمهای فوتبال ایتالیا و آرژانتین قرار است به افتخار پاپ، و برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته، بازی دوستانه ای در استادیوم المپیک رم برگزار کنند.

جرج برگوگلیو ، اسقف پیشین در بوینس آیرس که یکی از مشتاقان پروپاقرص بازی فوتبال است، می گوید که شما ممکن است که تشخیص ندهید، ولی برای شمار بسیاری از تماشاگرانی که شما را تمجید می کنند هرکدام از شما به عنوان یک الگو و یک انسان نمونه برای آنها هستید. بنابراین با آگاهی از این مطلب، از شما میخواهم که با از خودگذشتگی و احترام متقابل بازی منصفانه ای را برگزار کنید.

پاپ، که به عدم رعایت دستورالعمل های و پروتکلهای سخت واتیکان معروف شده است، به طعنه گفت که «در واتیکان به من می گویند که بی انظباط هستم.»

گفته شده است که پاپ در استادیوم المپیک رم حضور خواهد یافت، ولی سزار پراندلی، مربی تیم ایتالیا گفت که مقامات واتیکان به وی توصیه کرده اند تا از این کار منصرف شود.

لیونل مسی، کاپیتان تیم آرژانتین، که به دلیل زخمی بودن در بازی امروز شرکت نخواهد کرد، امروز را روی ویژه و به یادماندنی خوانده است.
XS
SM
MD
LG