لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

آ ث میلان به چینی ها فروخته می شود


تیم فوتبال آ ث میلان
تیم فوتبال آ ث میلان

سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین ایتالیا و مالک باشگاه فوتبال آ ث میلان در تازه ترین گفتگوی خود با یک نشریه محلی، خبر فروش این تیم به یک شرکت چینی را تأیید کرد.

سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین ایتالیا و مالک باشگاه فوتبال آ ث میلان در تازه ترین گفتگوی خود با یک نشریه محلی، خبر فروش این تیم به یک شرکت چینی را تأیید کرد.

او در این مصاحبه اشاره ای به نام این شرکت نکرد و از مدیرانش اسم نبرد ولی گفت در پی توافق اولیه، چینی ها با پرداخت چهارصد میلیون یورو در دوسال، هشتاد درصد سهام آ ث میلان را خریداری می کنند و در آینده نزدیک کل باشگاه را در اختیار می گیرند.

سیلویو برلوسکنی ۷۹ ساله، چهار دوره نخست وزیر ایتالیا بود ولی به دلیل مشکلات حقوقی، فساد مالی، تقلب مالیاتی و جنجال و حواشی مرتبط با آن مجبور به کناره گیری از سمت خود شد.

سیلویو برلوسکنی
سیلویو برلوسکنی

خانواده برلوسکنی مدتهاست مالک آ ث میلان هستند و همراه با این تیم افتخارات فراوانی در اروپا و جهان کسب کردند، این باشگاه مشهور ایتالیایی در سالهای اخیر با مشکلات مالی فراوانی دست به گریبان بود و سال گذشته بیش از نود میلیون یورو ضرر کرد.

سیلویو برلوسکنی در گذشته هم چند بار قصد فروش آ ث میلان را داشت ولی به دلایل مختلفی این معامله همیشه در دقیقه نود منتفی شد.

او سال گذشته مذاکرات مفصلی با یک سرمایه دار تایلندی داشت و تا مرز فروش باشگاه پیش رفت ولی در نهایت نظرش تغییر کرد و راضی به فروش نشد.

با توجه به پیشنهاد چشمگیر این شرکت چینی و تعهد مدیرانش به پرداخت تمامی بدهی های باشگاه که بیش از سیصد میلیون یورو است، به نظر می رسد در روزهای آینده شاهد نهایی شدن این قرارداد باشیم و چینی ها صاحبان جدید تیم آ ث میلان باشند.

آ ث میلان طرفداران بیشماری در جهان دارد، این تیم در سالهای اخیر به دلیل مشکلات مالی حضور کم رنگی در نقل و انتقالات باشگاهی داشت و در مسابقات قهرمانی باشگاههای ایتالیا هم موفق نبود.

در پی ناکامی های زنجیره ای آ ث میلان، طرفداران دو آتشه باشگاه با انتقاد از عملکرد تیم محبوب خود، بارها به سیلویو برلوسکنی اعتراض کرده و خواستار کناره گیری او شدند، به باور آنها حضور سرمایه گزاران خارجی، پول بیشتری به باشگاه تزریق کرده و باعث بهبود شرایط آ ث میلان می شود.

سیلویو برلوسکنی
سیلویو برلوسکنی

حضور سرمایه گذاران خارجی در فوتبال اروپا پدیده تازه ای نیست، در حال حاضر بسیاری از تیمهای قاره سبز تحت کنترل چهره های ثروتمند و یا شرکتهای بزرگی از کشورهای آسیای شرقی و یا خاورمیانه است.

ماه گذشته اینترمیلان رقیب سنتی آ ث میلان هم به یک شرکت الترونیک چینی فروخته شد، به این ترتیب در صورت نهایی شدن این معامله، هر دو تیم محبوب میلانی در کنترل چینی ها خواهد بود.

در سالهای اخیر محبوبیت فوتبال در چین افزایش یافته و دولت سعی دارد با تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری بیشتر در این رشته ورزشی، به یکی از قدرت های بزرگ جهان فوتبال تبدیل شود.

XS
SM
MD
LG