لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۱

اسفند ماه زمان انتخاب رئیس


اسفند ماه زمان انتخاب رئیس
اسفند ماه زمان انتخاب رئیس

با تاييد تغییرات اساسنامه فدراسيون فوتبال ايران توسط فيفا انتخابات رياست این فدراسيون در اسفندماه طبق قوانین جدیدِ اساسنامه برگزار مي‌شود.

طبق اساسنامه ی جدید فدراسيون انتخاب نواب ‌رييس از شيوه ی انتخابي بودن توسط اعضاي مجمع به انتصابي شدن توسط رييس فدراسيون تغيير ‌كرد. البته برخی از اعضای مجمع معتقدند نايب‌ رييس فدراسيون با تلفيقي از دو رويكرد انتخابي و انتصابي‌ تعيين خواهد شد. در اساسنامه جديد نامزد رياست فدراسيون سه گزینه مورد نظرش را براي احراز پست نواب اول تا سوم رييس پيشنهاد می دهد که اگر این گزینه ها مورد تاييد اوليه ی حداقل پنج نفر از اعضاي مجمع قرار بگیرند آنها مي‌توانند در انتخابات شركت ‌كنند. پس از آن مجمع مي‌تواند به نواب پيشنهادي رييس منتخب راي بدهد.درصورتیکه نواب رييس منتخب راي نياورند رييس موظف مي‌شود يك‌ماه بعد گزينه‌ بعدي‌اش را به مجمع معرفي كند.

در فوتبال اروپا و در آخرین دیدار از هفته بیست و یکم رقابتهای فوتبال لالیگای اسپانیا تیم فوتبال اوساسونا بهمراه جواد نکونام در خانه ی خود مغلوب آتلتیکو مادرید شد. اما در ادامه دیدارهای مرحله گروهی جام ملتهای آفریقا دوشنبه شب دو دیدار از گروه ب برگزار شد و طی آن تیمهای ساحل عاج و سودان با پیروزی مقابل حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای ۲۰۱۲ صعود کردند. سودان با پیروزی دو بر یک در برابر بورکینافاسو، به جمع هشت تیم برتراین مسابقات راه یافت. در این دیدار که در باتای گینه استوایی برگزار شد، بازی با حملات پراکنده بورکینافاسوآغاز شد اما این سودان بود که با گلزنی آلتیب موداتر در دقیقه ۳۲ نیمه نخست را با برتری به پایان برد. در نیمه دوم بورکینافاسو بدنبال جبران گل خورده بود اما باز هم این سودان بود که به گل رسید. موداتر در دقیقه ۷۸ دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند تا خیال سودان از پیروزی در این دیدار آسوده شود. عیسیاکا در وقتهای تلف شده این دیدار تنها یکی از گلهای خورده را جبران کرد تا بازی با نتیجه دو بر یک بسود سودان خاتمه یابد. بدین ترتیب سودان برای نخستین بار در طول ۴۲ سال اخیر جواز صعود به مرحله بعدی را کسب کرد. در دیداری همزمان ساحل عاج که پیش از این صعود خود را به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های ۲۰۱۲ آفریقا قطعی کرده بود با گل‌های امانوئل ابوئه و بانی ویلفرد آنگولا را با ۲ بر صفر شکست داد. ساحل عاج با ۹ امتیاز بعنوان تیم نخست و سودان با چهار امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت آنگولا به مرحله بعدی راه یافتند. امشب در ادامه این رقابت‌ها دو دیدار از گروه سی برگزار می‌شود و طی آن نیجر به مصاف مراکش می‌رود و گابن با تونس دیدار می‌کند.

XS
SM
MD
LG