لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

تساوی پرسپولیس و پیروزی پرویز در برابر امیر


تساوی پرسپولیس و پیروزی پرویز در برابر امیر
تساوی پرسپولیس و پیروزی پرویز در برابر امیر

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیست و سوم لیگ برتر در مقابل ذوب آهن به تساوی بدون گل رضایت داد.

امروز درآخرین دیدار هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران تیمهای پرسپولیس و ذوب آهن در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند که در پایان دو تیم به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکردند. پرسپولیس که هفته گذشته باشکست ۴ بر دو مقابل صنعت نفت آبادان تا رده ی نهم جدول سقوط کرده بود در این دیدار انگیزه رسیدن به پیروزی و کسب سه امتیاز را داشت اما کم دقتی شاگردان مصطفی دنیزلی و دفاع خوب ذوب آهن از پیروزی قرمز پوشان جلوگیری کرد. مهرداد اولادی و جواد کاظمیان قدر فرصت هایی که علی کریمی برایشان مهیا میکرد را ندانستند تا دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دهند. با این نتیجه پرسپولیس با یک پله صعود و با ۳۰ امتیاز در مکان هشتم جدول قرار گرفت. ذوب آهن هم با ۲۹ امتیاز در مکان دهم ایستاد.

اما استقلال با پیروزی بر تراکتور سازی نبرد صدر جدول را بسود خود تمام کرد. در حساس ترین دیدارهای امروز تیم فوتبال استقلال درتبریز برابر تراکتورسازی به میدان رفت و با کمی چاشنی اقبال دو ب یک به پیروزی رسید. در این دیدار پرحاشیه استقلال در نیمه اول با گل مجتبی جباری که در دقیقه 43 از روی نقطه پنالتی بدست امد از حریف پیش افتاد. این صحنه در شرایطی از سوی محسن ترکی پنالتی گرفته شد که توپ به دست احسان حاجی صفی برخورد نکرد اما داور رای به خطای هند و ضربه پنالتی داد و حاجی صفی را هم اخراج کرد.

در نیمه دوم تراکتورسازی10 نفره حملات زیادی را روی دروازه حریف پی ریزی کرد اما در وقت های اضافه بازهم داور بازی خطای مدافع تراکتورسازی روی فریدون زندی را پنالتی گرفت تا مجتبی جباری دومین گل خود و تیمش را وارد دروازه میزبان نماید. با این نتیجه تراکتورسازی به رده سوم سقوط کرد و استقلال هم46 امتیازی شد وبا اختلاف چهارامتیاز در صدر جدول باقی ماند تا پیش از دیدار حساس دربی پایتخت که پنجشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار میشود با روحیه ای دوچندان به مصاف پرسپولیس برود.

اما در ادامه رقابتهای لیگ فوتبال هلند، آژاکس آمستردام با قبول شکست در برابر فاینورد روتردام، نتوانست فاصله اش را با صدر جدول کاهش دهد. در ادامه دیدارهای هفته نوزدهم لیگ فوتبال اردویزیه، امروز تیم فوتبال آژاکس در برابر فاینورد با نتیجه چهار بر دو تن به شکست داد. در این دیدار که به میزبانی فاینورد برگزار شد، جان گیدتی مهاجم قرضی منچستر سیتی ستاره تیم فاینورد بود و سه بار در دقایق ۳۰، ۴۱ و ۸۳ برای تیمش گلزنی کرد. دیگر گل فاینورد را هم باکال در دقیقه ۵۰ به ثمر رسید. اریکسن و بولیکین هم گلهای شاگردان فرانک دی بوئر را به ثمر رساندند اما در پایان فاینورد با پیروزی چهار بر دو در این دیدار انتقام شکست ده بر صفر فصل گذشته در برابر آژاکس را گرفت. با این نتیجه مدافع عنوان قهرمانی با ۳۴ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت. فاینورد هم با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر تا رده ششم جدول بالا آمد.

اما در دیگر دیدار این هفته لیگ اردیوزیه آزد آلکمار با شکست در برابر روداکرکراده فرصت صدرنشینی را از دست داد. آزد آلکمار که در هفته نوزدهم لیگ در برابر روداکرکراده با نتیجه دو بر صفر تن به شکست داد. در این دیدار که در پارک استاد لیمبورگ و به میزبانی رودا کرکراده برگزار شد، میزبان خیلی زود و در دقیقه ۱۰ توسط سانهاریب مالکی به گل نخست دست یافت. این تیم یکبار دیگر و در دقیقه ۳۳ توسط مادس یونکر به گل دست یافت تا نیمه نخست را با برتری دو بر صفر به رختکن برود. حملات آلکمار برای جبران گلهای خورده در نیمه دوم نتیجه ای نداد تا بازی با همان برتری دو بر صفر بسود روداکرکراده به پایان برسد. با این نتیجه آ زد آلکمار فرصت صعود با صدر جدول را از دست داد و با همان ۳۹ امتیاز پس از پی اس وی آیندهوون در رده دوم باقی ماند. روداکرکراده هم با این سه امتیاز با ۲۸ امتیاز خود را به رده نهم جدول رساند.

XS
SM
MD
LG