لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۷

خداحافظی پپ از بارسا


خداحافظی پپ از بارسا
خداحافظی پپ از بارسا

کاپیتان بارسلونا از سرمربی تیمش به خاطر ساختن تیمی افسانه ای تقدیر کرد.

در حالی که پپ گواردیولا، سرمربی آبی و اناری پوشان دیروز جمعه خبر از جدایی اش از این تیم داد، کارلس پویول، کاپیتان بارسا او را به دلیل ساختن تیمی افسانه ای که در همه جای دنیا مورد تمجید فوتبال دوستان قرار گرفته ستود. او گواردیولا را مربی ای دانست که به شاگردانش راه زندگی کردن با فوتبال، درک آن و مواجهه با هر مسابقه ای را آموخته است. پویول با اعلام اینکه هیچ وقت به خداحافظی با پپ فکر نکرده، ابراز امیدواری کرد مراسم خداحافظی ای متناسب با عملکرد درخشان این مربی برای او در نظر گرفته شود. قرار است تیتو ویلانووا، دستیار گواردیولا هدایت کاتالانها را بر عهده بگیرد.

مونپیلیه با پیروزی در برابر تولوز در کورس قهرمانی باقی ماند. در آغاز هفته سی و چهارم لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، تیم مونپیلیه در برابر تولوز با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید. در این دیدار که در ورزشگاه مونیسیپال و به میزبانی تولوز برگزار شد، مونپیلیه خیلی زود و در دقیقه سه توسط یونس بلهاندا به گل دست یافت. در ادامه نیمه نخست حملات تولوز بی نتیجه ماند تا این تیم با شکست به رختکن برود. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۷ داور مسابقه خطای هند فرانک تابانو را به سود میهمان یک ضربه پنالتی اعلام کرد که اولیویه ژیرو این ضربه را هدر داد. در ادامه این دیدار توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا مونپیلیه با همان نتیجه یک بر صفر به برتری دست یابد. با این نتیجه مونپیلیه با یک بازی بیشتر با ۷۲ امتیاز و پنج امتیاز بیشتر از پاریسن ژرمن در صدر جدول لوشمپیونا باقی ماند. تولوز هم با ۵۳ امتیاز در رده هفتم جدول باقی ماند. پس از مونپلیه پاری سن ژرمن با شصت و هفت و لیل با شصت و دو امتیاز/ از سی و سه بازی در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. تیم‌های اوسر و سوشو هم به ترتیب با بیست و هشت و سی و سه امتیاز از سی و سه بازی در رده‌های بیستم و نوزدهم قرار دارند.

اما در لیگ بلژیک اندرلخت به صدرنشینی ادامه داد. در مرحله پلی آف لیگ بلژیک، ژوپیلیه، تیم اندرلخت در برابرریسنگ گنک با نتیجه چهار بر صفر به برتری رسید. در این دیدار که در کریستال آرنا و به میزبانی گنک برگزار شد، کانو در دقیقه هشت میهمان را پیش انداخت. در ادامه و در دقیقه سی و دو گیلامه ژیله برتری دو بر صفر اندرلخت در نیمه نخست را رقم زد. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۳ کانو دومین گل خود و سومین گل تیمش را به ثمر رساند. این پایان کار نبود و تام دو سوتر در دقیقه ۸۷ تیر خلاص را بر پیکر گنک شلیک کرد تا اندرلخت با نتیجه چهار بر صفر به برتری دست یابد. با این نتیجه اندرلخت با ۶۷ امتیاز در صدر جدول لیگ ژوپیلیه باقی ماند و در صورتی که در دیدار بعدی اش شکست نخورد، قهرمان این فصل این رقابتها لقب خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG