لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۳

ویارئال، آخرین پیروز لالیگا


ویارئال، آخرین پیروز لالیگا
ویارئال، آخرین پیروز لالیگا

رقابتهای عقب مانده هفته یکم لالیگا با پیروزی ویارئال در برابر اسپورتینگ خیخون پایان یافت.

ویارئال که در ال مادریگال میزبان خیخون بود این تیم را با نتیجه سه بر صفر در هم کوبید. نیمه نخست این دیدار با برتری نسبی میزبان همراه بود اما بازیکنان این تیم نتوانستند از فرصتهای به دست آمده استفاده کنند تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند. در نیمه دوم اما شاگردان فرانسیسکو مولینا در دقیقه ۵۷ توسط مارکو روبن به گل نخست دست یافتند. تنها یک دقیقه بعد این تیم توانست توسط بورخا والرو که با ضربه ای از راه دور دروازه میهمان را گشود اختلاف را به دو گل برساند. عطش بازیکنان ویارئال برای گلزنی فروکش نکرد و در وقتهای تلف شده این دیدار برونو تیر خلاص را بر پیکر اسپورتینگ خیخون شلیک کرد تا ویارئال در حضور تماشاگران خودی هر سه امتیاز این دیدار را به دست آورد. با این نتیجه ویارئال با ۱۹ امتیاز به رده هفدهم جدول صعود کرد. اسپورتینگ خیخون هم با ۱۸ امتیاز در جایگاه نوزدهم باقی ماند.

اما در ادامه رقابتهای فوتبال جام ملتهای آفریقا، تونس در نخستین دیدارش در برابر مراکش به برتری رسید. در دومین دیدار از گروه سه این مسابقات که در گابن برگزار شد تیم ملی فوتبال تونس موفق شد دو بر یک مراکش را از پیش رو بردارد. در نیمه نخست و در دقیقه ۳۴ صابر خلیفه گل نخست بازی را برای تونس به ثمر رساند تا این تیم نیمه نخست را با برتری به رختکن برود. در دقیقه ۷۷ یوسف امساکنی اختلاف را برای تونس به دو گل رساند. تنها نه دقیقه بعد حسین خرجا موفق شد یکی از گلهای خورده را جبران کند. این بازیکن در وقتهای تلف شده هم تا مرز فرو ریختن دروازه تونس پیش رفت اما ناکام ماند تا بازی با همان برتری دو بر یک بسود تونس به پایان برسد. با این نتیجه تونس با سه امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر پس از گابن میزبان در رده دوم قرار گرفت.چرا که در دیدار این گروه تیم گابن توانست با نتیجه دو بر صفر تیم فوتبال نیجر را از پیش رو بردارد . هم اینک مراکش و نیجر به ترتیب در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند.

درفوتبال آسیا ادای توضیحات محمد بن همام در دادگاه حکمیت ورزش پایان یافت. رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا که به اتهام رشوه خواری تا پایان عمر از انجام هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم شده در اعتراض به این حکم به دادگاه حکمیت ورزش در لوزان سوئیس مراجعه کرد. بن همام تلاش میکند تا با لغو این حکم و پیش از انتخابات پیش روی کنفدراسیون فوتبال آسیا جایگاه خود را از ژنگ ژیلونگ چینی رئیس موقت این کنفدراسیون باز پس گیرد.

اما سرمربی تاتنهام هم به دادگاه فرا خوانده شد. هری ردنپ سرمربی تیم تاتنهام هاتسپرز به جرم فرار از مالیات، روز گذشته با پسرش، جمی، بازیکن سابق تیم ملی انگلیس به دادگاه مراجعه کرد. ردنپ ۶۴ ساله به همراه رئیس سابق باشگاه پورثموث، میلان مانداریچ متهم به پنهان کردن درآمد ۲۹۵ هزار دلاری بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ هستند. از هری ردنپ بعنوان جانشین احتمالی فابیو کاپلو پس از مسابقات یورو ۲۰۱۲ نام برده می شود.

XS
SM
MD
LG