لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۴

پرونده دوپینگ با تذکر کتبی بسته شد


پرونده دوپینگ با تذکر کتبی بسته شد
پرونده دوپینگ با تذکر کتبی بسته شد

سه بازيکن ليگ برتري فوتبال و يک بازيکن ليگ دسته اول ایران برغم اتهام دوپینگ بدون محرومیت تنها با دریافت اخطار کتبي تنبیه شدند.

نشست کميسيون بدوي رسيدگي به تخلفات فدراسیون فوتبال امروز تشکیل شد و بدليل عدم درخواست استيناف از سوي بازيکنان و بر اساس قوانين بازيکنان خاطی به اخطار کتبي بدون گذراندن دوره محروميت محکوم شدند. مهدي امير آبادي و ميثم حسيني بازیکنان استقلال تهران و مهرداد پولادي بازيکن کنونی پرسپولیس بدليل نداشتن سابقه قبلي محکوميت تخلفِ از قوانين مبارزه با دوپينگ برغم استفاده از ماده ممنوعه ميتل هگزان آمين شامل تخفيف شده و به اخطار کتبي بدون گذراندن دوره محروميت محکوم شدند. این رای تا سوم اسفند ماه قابل اعتراض در کميسيون استيناف آرا فدراسيون فوتبال خواهد بود.

هفته بیست و دوم بوندسلیگا با تداوم صدرنشینی دورتموند و پیروزی پر گل شالکه به پایان رسید. روز گذشته در آخرین دیدار این هفته بوندسلیگا، شالکه در زمین خود موفق شد شاگردان فلیکس ماگات را چهار بر صفر در هم بکوبد. در این دیدار رائول گونزالس در دقیقه ۱۰ دروازه ولفسبورگ را گشود. ۵ دقیقه بعد کلاوس یان هونتلار اختلاف را به دو گل رساند. در نیمه دوم و در دقیقه ۴۹ ماتیپ کرنر ارسالی را به گل سوم میزبان تبدیل کرد. این پایان کار نبود و هونتلار در دقیقه ۷۱ سانتر فوقس رو با ضربه سر به گل دوم خودش و گل چهارم تیم اش تبدیل کرد تا شالکه با ۴۴ امتیاز در رده چهارم جدول باقی بماند.

اما رقابتهای این هفته روز شنبه با برگزاری شش دیدار آغاز شد که در یکی از آنها بورسیا دورتموند با پیروزی در برابر میزبانش، هرتا برلین، به صدرنشینی در بوندسلیگا ادامه داد. نیمه نخست این دیدار گلی در بر نداشت اما در نیمه دوم در حالی که هرتا برلین سعی داشت هر سه امتیاز این دیدار خانگی را به دست آورد این دورتموند بود که به گل دست یافت. در دقیقه ۶۶ ضربه سر لواندونسکی با دخالت دروازه بان هرتا به تیر دروازه برخورد کرد اما توپ برگشتی رو کوین گروس کرویتس با ضربه ای برگردون به تنها گل این دیدار تبدیل کرد. با این پیروزی دورتموند با ۴۹ امتیاز صدرنشین بوندسلیگا باقی ماند.

اما مونشن گلادباخ هم با پیروزی دو بر یک در برابر کایزرسلاترن به رده دوم جدول صعود کرد. در دقیقه ده این دیدار پاتریک هرمان با عبور از مدافعان کایزرسلاترن میزبان گل نخست بازی را به ثمر رساند. در ادامه در حالی که ضربه ایستگاهی پیر دو ویت به دیرک دروازه مونشن گلادباخ برخورد کرد، این میهمان بود که باز هم به گل رسید. در دقیقه ۱۵ خوان آرانگو پاس مارکو ریوس را با ضربه ای زیبا به گل دوم مونشن گلادباخ تبدیل کرد تا میهمان نیمه نخست رو با برتری به پایان ببره. در نیمه دوم کایزرسلاترن تنها یک بار و با شوت محکم لئون یِنسن به گل رسید تا این دیدار با برتری دو بر یک مونشن گلادباخ به پایان برسد. با این پیروزی مونشن گلادباخ ۴۶ امتیازی شد و به رده دوم صعود کرد.

اما از بین صدرنشینان بوندسلیگا بایرن مونیخ ناکام این هفته لقب گرفت. شاگردان یوپ هاینکس که در خانه فرایبورگ به میدان رفته بودند با تساوی بدون گل در برابر این تیم متوقف شدند تا با ۴۵ امتیاز و ۴ امتیاز اختلاف با دورتموند صدرنشین در رده سوم جدول باقی بمانند.

اما هفته بیست و چهارم لالیگا با پیروزی پر گل بارسلونا در برابر والنسیا دنبال شد. شاگردان پپ گواردیولا که در نیوکمپ در برابر والنسیا به میدان رفته بودند، ۵ بر یک این تیم را در هم کوبیدند. والنسیا در این دیدار خیلی زود به گل رسید. سانتر بلند سوفیانه فیگولی در دقیقه ۹ در میان سردرگمی مدافعان بارسا به پابلو پیاتی رسید تا او به راحتی دروازه آبی و اناری پوشان را باز کند. شاگردان پپ گواردیولا که نمیخواستند فاصله اشان با رئال مادرید بیش از پیش شود توسط مسی در دقیقه ۲۲ بازی را به تساوی کشاندند تنها ۵ دقیقه بعد باز هم مسی برای تیم اش گلزنی کرد تا میزبان نیمه نخست را با برتری به پایان ببرد. مسی در نیمه دوم هم دست بر دار نبود و ابتدا در دقیقه ۷۶ ضربه برگشت داده شده دروازه بان والنسیا را به گل سوم خودش و تیم اش تبدیل کرد. او یک بار دیگر هم در دقیقه ۸۵ با ضربه ای چیپ دروازه شاگردان اونای امری رو گشود تا با چهار گل در این دیدار به کارش خاتمه دهد. اما ژاوی هرناندز هم در دقیقه ۹۰ این بازی در میان شلوغی محوطه جریمه والنسیا تیر خلاص را بر پیکر والنسیا شلیک کرد تا تیم اش با کسب هر سه امتیاز این بازی با ۱۰ امتیاز اختلاف با رئال مادرید در رده دوم باقی ماند.

اما رئال مادرید هم دیدار هفته بیست و چهارمش را با پیروزی پشت سر گذاشت تا فاصله ده امتیازی اش با بارسا را حفظ کند. کهکشانی های مادرید که در سانتیاگو برنابئو میزبان ریسینگ سانتاندر بودند، این تیم را چهار بر صفر در هم کوبیدند. در دقیقه شش این دیدار ضربه کاکا را دروازه بان سانتاندر دفع کرد، اما کاکا توپ برگشتی را با سر در دهانه دروازه به رونالدو رساند و او هم نخستین گل میزبان را به ثمر رساند. در دقیقه ۳۹ سیسما با خطای هند کارت زرد دوم اش را دریافت کرد تا میهمان دقایق باقی مانده را ده نفره ادامه دهد. اما در وقتهای تلف شده نیمه نخست کریم بنزما از روی یک ضربه ایستگاهی درون محوطه جریمه سانتاندر صاحب توپ شد و با عبور آن از بالای سر دروازه بان حریف برتری دو بر صفر میزبان در نیمه نخست را رقم زد. در نیمه دوم هم آتش بازی شاگردان مورینیو ادامه داشت و در دقیقه ۷۳ انخل دی ماری با ضربه ای زیبا از بیرون محوطه جریمه اختلاف را به سه گل رساند. در دقیقه ۸۹ هم ضربه بنزما با برخورد به مدافع حریف به تور دروازه سانتاندر چسبید تا رئال این بازی را با پیروزی چهار بر صفر به سود خود به پایان برساند. با این نتیجه رئال مادرید با ۵۱ امتیاز، به صدرنشینی در لالیگا ادامه داد، سانتاندر هم با ۲۳ امتیاز در جایگاه هجدهم باقی ماند.

XS
SM
MD
LG