لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۳

کفاشیان، چهار سال دیگر ماند


کفاشیان، چهار سال دیگر ماند
کفاشیان، چهار سال دیگر ماند

علی کفاشیان برای ۴ سال دیگر رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد.

امروز مجمع انتخابات فدراسيون فوتبال با حضور ۷۳ عضو و همچمنین ناظر کره ای کنفدراسیون فوتبال آسیا آغاز شد و با انتخاب كفاشيان بعنوان رئيس فدراسيون نواب اول و سوم و ساير اعضاي هيات رئيسه به کار خود پایان داد. درانتخابات رئیس فدراسیون فوتبال که به دور دوم کشیده شد علی کفاشیان توانست با ۴۷ رای رقیبان خود را کنار بزند. در دور دوم حسین قریب ۲۵ رای کسب کرد و عزیز محمدی نیز درهمان دور اول با ۱۱ رای از دور انتخابات کنار رفت. هادي آيت اللهي با ۶۰ راي نايب رئيس اول شد. بهروز منتقمي براي کسب عنوان نايب رئيس دوم و ریاست کمیته مسابقات لیگ رای نیاورد. ولی فريده شجاعي با ۶۵ راي نايب رئيس سوم ومسول کمیته فوتبال بانوان باقیماند. همچنین عليرضا رحيمي مديرعامل باشگاه سپاهان با ۴۴ راي بعنوان نماينده‌ي باشگاه‌ها عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال شد. ولی محمد رويانيان مديرعامل پرسپوليس وعلی فتح الله زاده مدیر عامل استقلال برای رسیدن به هیت رئیسه رای نیاوردند. غلامرضا بهروان با ۳۹ راي بهمراه حاج جعفري و ششكلاني بعنوان نماينده‌ي هيات استان‌ها عضو هیت رئیسه شدند. و فريدون اصفهانيان با ۴۰ راي بهمراه بهاروند وعزيزي بعنوان سه عضو عادي هيات رئيسه انتخاب شدند. در اولین جلسه هیت رئیسه فدراسیون فوتبال پس از این انتخابات غلامرضا بهروان بعنوان سرپرست موقت کمیته مسابقات لیگ یا سازمان لیگ سابق معرفی شد.

در اسپانیا هم اختلاف در صدر لالیگا همان ده امتیاز باقیماند. در ادامه دیدارهای هفته بیست و ششم لالیگا، روز گذشته رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو، پنج بر صفر تیم دوم کاتالونیا را درهم کوبید. در این دیدار و در دقیقه ۲۴ کریستیانو رونالدو پاس هیگواین را با پای چپ وارد دروازه اسپانیول کرد. رونالدو با این گل به ثمر رساند، تعداد گل های این فصل خود را به عدد 30 رساند. در دقیقه ۳۸ هم سامی خدیرا اختلاف را برای کهکشانی ها به دو گل رساند. در نیمه دوم و در دقیقه ۴۷ هیگواین پاس کاکا را به گل سوم شاگردان ژوزه مورینیو تبدیل کرد. این پایان کار نبود و بیست دقیقه بعد خود کاکا با عبور از مدافعان اسپانیول با ضربه ای دقیق چهارمین گل کهکشانی ها را به ثمر رساند. در دقیقه ۷۸ باز هم درخشش کاکا به کمک میزبان آمد و پاس او به هیگواین رسید تا این گلزن آرژانتینی پنجمین و آخرین گل رئال را به ثمر رساند. شاگردان آقای خاص با هر سه امتیاز این دیدار خانگی با ۶۷ امتیاز و حفظ ۱۰ امتیاز اختلاف با رقیب سنتی اشان به صدرنشینی خود در لالیگا ادامه دادند. اما بارسلونا در این هفته دست به کار بزرگی زد. این تیم برغم در اختیار نداشتن ستاره ی خود لیونل مسی و ده نفره شدن، توانست اسپورتینگ خیخون را سه بر یک از پیش رو بردارد. در این دیدار که در ورزشگاه نیوکمپ و به میزبانی آبی و اناری پوشان برگزار شد، اینیستا در دقیقه ۴۷ پاس آدریانو را در دهانه دروازه به گل نخست میزبان تبدیل کرد. در نیمه دوم و در دقیقه ۴۶ جرارد پیکه با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد تا میزبان دقایق باقی مانده را ده نفره به کارش ادامه دهد. تنها سه دقیقه بعد از این اخراج دیوید برل گل تساوی بخش خیخون را به ثمر رساند. اما پس از این گل بود که بارسا بر توپ و میدان مسلط شد و توانست ابتدا در دقیقه ۷۹ توسط سیدو کیتا به گل برتری دست یابد. در دقیقه ۸۷ هم ژاوی پاس اینیستا را به گل سوم بارسلونا تبدیل کرد تا فاصله شاگردان پپ گواردیولا با رقیب سنتیشان بیش از ده امتیاز نشود. با این نتیجه بارسا با ۵۷ امتیاز همچنان دوم است. اسپورتینگ خیخون هم با ۲۱ امتیاز در جایگاه نوزدهم باقی ماند. در آخرین دیدار هفته بیست و ششم لالیگا امشب لوانته میزبان رئال بتیس است.

اما در فرانسه، پاریسن ژرمن با پیروزی در برابر آژاکسیو مجددا به صدر جدول لوشمپیونا بازگشت. در ادامه دیدارهای هفته بیست و ششم لیگ فوتبال فرانسه، پاریسن ژرمن در برابر آژاکسیو با نتیجه چهار بر یک به برتری رسید. در این دیدار که در ورزشگاه پارک دو پرنس پاریس برگزار شد، ابتدا خاویر پاستوره در دقیقه ۲۷ میزبان را پیش انداخت. تنها دو دقیقه بعد جرمی منز اختلاف را به دو گل رساند. ولی سه دقیقه مانده به پایان نیمه نخست، یوآن پولارد موفق شد یکی از گلهای خورده را جبران کند. در نیمه دوم و در دقیقه ۸۶ ژیلامه هوآرائو باز هم اختلاف را به دو گل رساند. در وقتهای تلف شده دیدار هم ننه تیر خلاص را بر پیکر آژاکسیو شلیک کرد تا شاگردان کارلو آنچلوتی هر سه امتیاز این دیدار خانگی را به دست بیاورند. با این نتیجه پاریسن ژرمن با ۵۵ امتیاز و یک امتیاز اختلاف با مونپیلیه مجددا به صدر جدول رده بندی صعود کرد. آژاکسیو هم با ۲۶ امتیاز در رده هجدهم باقی ماند.

اما در لیگ هلند، پی. اس. وی. آیندهون با شکست سنگین در برابر توئنته جایش در جدول رده بندی را به این تیم داد. در ادامه دیدارهای هفته بیست و چهارم لیگ اردویزیه، دیشب پی. اس. وی. آیندهوون میزبان توئنته انسخده بود که با نتیجه شش بر دو در برابر این تیم تن به شکست داد. در این دیدار گلهای اولا جان ویلهم یانسن و پتر ویشگرهوف برتری چهار بر صفر توئنته در نیمه نخست را رقم زد. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۱ داگلاس با خطا بر روی اولا تویوونن با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد تا توئنته ی میهمان ده نفره به کار خود ادامه دهد. تنها چهار دقیقه بعد تویوونن گل نخست پی اس وی را به ثمر رساند. اما لروی فر در دقیقه ۷۴ مجددا اختلاف را به چهار گل رساند. تویوونن در دقیقه ۸۲ دومین گل میزبان را به ثمر رساند اما توئنته که خیال عقب نشینی نداشت در دقیقه ۸۷ توسط ویلهم یانسن به گل ششم دست یافت تا هر سه امتیاز این دیدار خارج از خانه را کسب کند. با این نتیجه آیندهوون نه تنها فرصت صدرنشینی را از دست داد بلکه جایگاه دومش را هم به توئنته تقدیم کرد.

XS
SM
MD
LG