لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۳

جدال برابر توئنته و آیندهوون


جدال برابر توئنته و آیندهوون
جدال برابر توئنته و آیندهوون

در آغاز دیدارهای هفته یازدهم لیگ فوتبال هلند، اردویزیه، تیم توئنته انسخده با تساوی در برابر پی اس وی آیندهوون، فرصت نزدیک شدن به صدر جدول را از دست داد.

در این دیدار که یک اخراجی هم در پیش داشت،۹۰ دقیقه تلاش دو تیم با تساوی دو بر دو به پایان رسید. در این بازی که به میزبانی توئنته برگزار شد، تیم میزبان خیلی زود و در دقیقه ۱۰ به نخستین گل اش دست یافت. گل داگلاس تنها یک دقیقه دوام داشت و زکریا لاباید موفق شد در دقیقه ۱۱ بازی را به تساوی بکشد. این نیمه گل دیگری در بر نداشت تا دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن بروند. در نیمه دوم این میهمان بود که موفق به گلزنی شد. مارسلو با ضربه سر در دقیقه ۶۴ دروازه توئنته را گشود تا آیندهوون امیدوار به پیروزی شود. در حالیکه در دقیقه ۷۲ داور مسابقه استروتمن از تیم آیندهوون را با کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج کرد، لروی فر تنها شش دقیقه بعد بازی را به تساوی کشاند تا سهم هر تیم تنها یک امتیاز باشد. با این نتیجه آیندهوون و توئنته با ۲۲ امتیاز و به دلیل تفاضل گل در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. همچنین در دیگر دیدار هفته یازدهم لیگ اردویزیه، آژاکس موفق شد در برابر رودا کرکراده به بردی ارزشمند دست یابد. در این دیدار که به میزبانی روداکرکراده برگزار شد، آژاکس میزبانش را با نتیجه چها بر صفر در هم کوبید. ابتدا اریکسن در دقیقه شش میهمان را پیش انداخت. آژاکس در ادامه نیمه نخست به گل دیگری دست نیافت تا بازی با همان نتیجه یک بر صفر به پایان برسد. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۰ یانسن اختلاف را برای آژاکس به دو گل رساند. تنها هفت دقیقه بعد لوکوکی سومین گل میهمان را هم به ثمر رساند. در دقیقه ۸۵ ابیسیلیو تیر خلاص را بر پیکر روداکرکراده شلیک کرد تا آژاکس این دیدار را چهار بر صفر به سود خود به پایان ببرد. با این نتیجه آژاکس آمستردام با بیست امتیاز به رده پنجم صعود کرد. روداکرکراده هم با دوازده امتیاز در جایگاه چهاردهم باقی ماند.

اما در آغاز هفته دوازدهم رقابتهای لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، پاریسن ژرمن با پیروزی در برابر کان به صدرنشینی اش ادامه داد. در این دیدار که در ورزشگاه پارک دو پرنس و به میزبانی پاریسن ژرمن برگزار شد، این تیم موفق شد حریفش را چهار بر دو از پیش رو بردارد. ابتدا توماس هورتو در دقیقه ۱۲ میزبان را پیش انداخت. سپس در دقیقه ۲۰ داور مسابقه خطا بر روی ننه را پنالتی اعلام کرد و بنجامین نیوت را از بازی اخراج کرد تا کان ده نفره به کار خود ادامه دهد.

خود ننه پشت این توپ قرار گرفت و موفق شد با گل کردن این پنالتی بازی را به تساوی بکشاند. در حالی که نیمه نخست با همان تساوی یک بر یک خاتمه یافت، در نیمه دوم و در دقیقه ۵۵ در شرایط مشکوک به اوت، توپ به جرمی مِنِز رسید و او موفق شد دومین گل تیمش را به ثمر برساند. در دقیقه ۷۶ یک بار دیگر داور ضربه ای پنالتی به سود میزبان اعلام کرد که ننه این ضربه را هم به گل تبدیل کرد تا بازی سه بر یک به سود پاریسن ژرمن بشود. حملات معدود کان در دقیقه ۸۲ جواب داد و جرمی فان دام موفق شد اختلاف را به یک گل برساند. این پایان کار نبود و خاویر پاستوره، سانتر کریستوف ژاله را در دقیقه ۸۸ به گل تبدیل کرد تا پاریسن ژرمن این دیدار را با برتری چهار بر دو به پایان برساند. با این نتیجه تیم پاریسی با ۲۹ امتیاز به صدرنشینی اش ادامه داد. کان هم با ۱۵ امتیاز به رده دهم سقوط کرد.

در ادامه دیدارهای هفته سی و دوم لیگ فوتبال برزیل، کومپانتو برازیلرو، تیم سانتوز با درخشش نایمار اتلتیکو را در هم کوبید. در این دیدار که به میزبانی سانتوز برگزار شد، نایمار چهار گل برای تیمش به ثمر رساند تا این تیم چهار بر یک اتلتیکو را از پیش رو بردارد. در این دیدار و در دقیقه دو خطا بر روی نایمار یک ضربه پنالتی برای سانتوز به ارمغان آورد که خود نایمار این توپ را به گل انداخت تا میزبان از حریفش پیش افتد. در حالی که نیمه نخست با تک گل نایمار به پایان رسید در نیمه دوم و در دقیقه ۵۱ پائولو بایر، بازی را به تساوی کشاند. پس از این گل بود که آتش بازی نایمار آغاز شد. او در دقایق ۵۴ و ۵۶ دو گل دیگر برای تیمش به ثمر رساند. همچنین در دقیقه ۷۰ با زدن چهارمین گل اش در این دیدار پیروزی پر گل چهار بر یک را برای سانتوز به ارمغان آورد. با این نتیجه سانتوز با ۴۵ امتیاز به رده نهم صعود کرد، اتلتیکو هم با ۳۱ امتیاز در جایگاه هجدهم باقی ماند.

استادیوم لویو اوکراین هم افتتاح شد تا این کشور یک گام دیگر به میزبانی مسابقات یورو ۲۰۰۱۲ نزدیک شود. این استادیوم که گنجایش ۳۰ هزار تماشاگر را دارد روز گذشته با برگزاری مراسمی که همراه با رقص محلی اوکراین بود اففتاح شد. این ورزشگاه پس از برگزاری مسابقات جام ملتهای سال آینده به باشگاه کارپاتی لویو اوکراین واگذار خواهد شد. گفتنی است اوکراین همراه با لهستان میزبانی مشترک مسابقات جام ملتهای اروپا را بر عهده دارد.

XS
SM
MD
LG