لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

حذف دو نماینده ایران


حذف دو نماینده ایران
حذف دو نماینده ایران

نمانیدگان ایران از رسیدن به مرحله نيمه نهایی بازماندند.

تيم فوتبال ذوب آهن ايران پس از ۱۲۰ دقیقه تلاش از رسيدن به مرحله نيمه نهايي رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا ناكام ماند. ذوب آهن نایب قهرمان فصل پیش آسیا که در ديدار رفت مرحله يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا در شهر سئول مقابل تیم سوون سامسونگ به تساوي يك بر يك رسیده بود ودر بازی برگشت با یک تساوی بدون گل هم راهی دور بعد میشد، با شكست ۲ بر يك در ورزشگاه فولادشهر اصفهان، نتوانست به جمع چهار تيم برترراه يابد. این تیم ابتدا در دقيقه ۵۰ توسط محمد قاضي به گل رسید. کره ای ها در دقيقه ۷۸ توسط يانگ بازی را به تساوي کشیدند. اما در وقتهای اضافه برخورد مشكوك ماتو با احمدي مدافع ذوب آهن، توسط خليل الغمدي داور عربستاني پنالتي اعلام شد.احمدي هم با دریافت دومین كارت زرد از بازي اخراج شد. و در نهايت ذوب آهن با نتیجه دو بر صفر باخت واز رسيدن به مرحله نيمه نهايي باز ماند.

در چارچوب دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال سپاهان ایران نیمه اول دیدار مقابل السد قطر در دور برگشت با پیروزی پشت سر گذاشت اما در آخر از صعود به دور بعد باز ماند. این تیم که در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه با قضاوت نیشیمورای ژپنی به مصاف السد رفته بو در نیمه اول توسط عماد محمدرضا و حسن اشجاری در دقایق هفت و بیست و شش به گل رسیدولی این تیم که باید با نتیجه ۴ بر صفر از سد رقیب می گذشت در دقیقه۸۶ دروازه ی خود را باز شده دید تا نتواند به رویای خود جامه عمل بپوشاند. سپاهان دیدار اول خود را سه بر صفر با باخت فنی به حریف واگذار کرده بود.

دیگر مهاجم آرژانتینی منچستر سیتی را لازم ندارم

دیگر او را لازم ندارم. این جمله ای است که روبرتو مانچینی درباره مهاجم تیم اش، کارلوس توس گفته. این دو هیچ وقت رابطه خوبی با هم نداشتند اما اتفاقات دیشب در آلیانس آره نا، فصل جدیدی در کشمکش بین مربی و مهاجم چلسی به وجود آورد که شاید آخرین آن هم باشد. پس از آنکه تیم دوم منچستر در خانه بایرن دو بر صفر نتیجه را واگذار کرد، سرمربی این تیم عنوان کرد که توس برای او تمام شده است:

"اول تصمیم گرفتم که ژکو را با دی یونگ تعویض کنم، برای اینکه نمیخواستم گل سوم را هم بخوریم. حدود ۴۰ دقیقه به آخر بازی مانده بود که به کارلوس گفتم پاشو گرم کن، که او این کار رو نکرد. حدود ۵ دقیقه بعد گفتم کارلوس پاشو و باز هم نرفت. وقتی میخواهی تیمی منضبط داشته باشی که پیشرفت کند، نمیتوانی این رفتارها را تحمل کنی. او برای من تمام شده است و دیگر لازم اش ندارم."

این اتفاق که بازتاب گسترده ای هم در مطبوعات ورزشی انگلیس داشته از سوی خود توس تکذیب شده. او با عذرخواهی از هواداران منچستر سیتی، عنوان کرده که اتفاقات آنگونه که نقل شده نبوده و او آماده ورود به زمین بوده. توس با اعلام اینکه همیشه آماده بازی با پیراهن تیم اش است گفته که قصد ندارد بیش از این وارد جزئیات شود. اما جالب آنکه سرمربی تاتنهام هم به این اتفاق عکس العمل نشان داده. هری ردنپ، مربی کهنه کار تاتنهام با ابراز تعجب از این حادثه، آن را درس بدی برای علاقه مندان به فوتبال توصیف کرد:

"در اینکه کارلوس بازیکن بزرگیست شکی نیست، اما نمیدانم چرا این کار را کرده. واقعا مسخره است. من دلم برای مانچینی میسوزد، این اصلا منصفانه نیست. آنها جواب بزرگان این باشگاه و بچه هایی که به این ورزش علاقه مندند را چی میدهند؟"

به هر حال باید دید آینده مهاجم آرژانتینی منچستر سیتی که مدتهاست از زندگی در انگلیس هم ناراضی است، چه خواهد شد.

XS
SM
MD
LG