لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۸

برد ارزشمند پرسپولیس در اصفهان


برد ارزشمند پرسپولیس در اصفهان
برد ارزشمند پرسپولیس در اصفهان

اما مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی باشگاه‌های ایران با برد پرسپولیس دنبال شد.

امروز پرسپولیس تهران در چارچوب دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی در حضور سه هزار و پانصد تماشاگر ورزشگاه فولادشهر موفق شد از سد ذوب آهن بگذرد و راهی مرحله بعد شود. قرمزپوشان پایتخت میزبان خود را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشتند تا بعنوان مدافع عنوان قهرمانی در مرحله یک چهارم نهایی حضور داشته باشند.

در این دیدار ذوبی ها در دقیقه هفت توسط فرشید طالبی دروازه شاگردان استیلی را گشودند اماده دقیقه بعد مازیار زارع از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشید. درنیمه دوم بازهم شاگردان منصور ابراهیم زاده در دقیقه پنجاه و شش توسط محمد حسینی به گل دوم رسیدند ولی پنج دقیقه بعد سرخپوشان وسیله امیرحسین فشنگچی بازی را مساوی کردند. پرسپولیسی ها با گل دقیقه ۷۸ مازیارزارع کار را یکسره کردند و سه بر دو به پیروزی رسیدند. پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف برنده بازی استقلال سایپامهر کرج می رود. بدین ترتیب احتمال برگزاری یک دربی دیگر خواهد بود. امادر دیگر دیدارهای امروز ماشین سازی تبریز در وقتهای اضافه مقابل داماش گیلان دو بر یک باخت و مس سرچشمه در پنالتی ۴ به پنج مقابل صبای قم تسلیم شد.

سرانجام آرای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص محمد نصرتی و شیث رضایی اعلام شد. طبق رای اعلام شده شیث رضایی به ۳۰ میلیون تومان جریمه و ۲۰ ماه محرومیت و محمد نصرتی به پرداخت ۳۰ میلیون تومان جریمه و ۱۰ ماه محرومیت محکوم شده است. پرسپولیس هم به دلیل سهل انگاری مسئولان این باشگاه در انجام امور فرهنگی که موجب بروز رفتارهای زشت توسط بازیکنان این تیم شده، ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی شده .پیش از این باشگاه پرسپولیس شیث رضایی را ۳۰۰ میلیون تومان جریمه و از همراهی تیم فوتبال این باشگاه تا پایان فصل جاری محروم کرده و برای محمد نصرتی جریمه‌ای ۲۵۰ میلیون تومانی و محرومیت تا نیم فصل را در نظر گرفته بود.

اما در هلند هفته چهاردهم لیگ فوتبال هلند، اردویزیه، با پیروزی پرگل پی. اس. وی. آیندهوون در برابر خرونینگن پیگیری شد. پی. اس. وی. که در خانه خود میزبان خرونینگن بود موفق شد شش بر یک این تیم را در هم بکوبد. استروتمان، مرتنز و لابیاد پیروزی سه بر صفر میزبان در نیمه نخست را رقم زدند. در نیمه دوم و در دقیقه ۴۷ وینالدوم اختلاف را به چهار گل رساند. تنها یک دقیقه بعد پدرسن یکی از گلها را برای خرونینگن جبران کرد. اما این پایان کار نبود و ماتآوز در دقیقه ۵۶ نتیجه را پنج بر یک بسود پی. اس. وی. کرد. در دقیقه ۷۲ هم. تویوونن تیر خلاص را بر پیکر خرونینگن شلیک کرد تا پی. اس. وی. این دیدار خانگی را با بردی پرگل به پایان ببرد. با این نتیجه پی. اس. وی. پس از آ زد آلکمار در رده دوم جدول باقی ماند. خرونینگن هم با ۲۱ امتیاز به رده هشتم سقوط کرد.

در فرانسه تیم فوتبال لیل با پیروزی در برابر برست در مجمع مدعیان لیگ فرانسه باقی ماند. در ادامه دیدارهای هفته پانزدهم لیگ لوشمپیونا، لیل در ورزشگاه نورد لیل متروپول میزبان برست بود که موفق شد این تیم را با نتیجه دو بر صفر مغلوب کند. در این دیدار میزبان خیلی زود و در دقیقه یازده به گل نخست دست یافت. دیمیتری پایت با گلزنی برای لیل، پیروزی یک بر صفر در نیمه نخست را برای تیمش به ارمغان آورد. در نیمه دوم حملات میزبان در دقایق پایانی نتیجه داد و موسی ساو سانتر بالمون را به گل دوم تیمش تبدیل کرد تا لیل هر سه امتیاز این دیدار خانگی را به دست آورد. با این نتیجه لیل با ۲۸ امتیاز پس از تیمهای مونپیلیه و پاریسن ژرمن در رده سوم قرار گرفت. برست هم با پانزده امتیاز جایگاه شانزدهم را به خود اختصاص داد.

XS
SM
MD
LG