لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۲

برد پرگلی دیگر برای شاگردان مانچینی


برد پرگلی دیگر برای شاگردان مانچینی
برد پرگلی دیگر برای شاگردان مانچینی

پیروزیهای پرگل منچسترسیتی تمامی ندارد.

پس از آنکه آبیهای منچستر در برابر شیاطین سرخ با نتیجه عجیب شش بر یک به برتری رسیدند، شب گذشته در ادامه رقابتهای لیگ کاپ انگلستان هم شاگردان مانچینی موفق شدند ولور همپتون را با نتیجه ۵ بر دو از پیش رو بردارند. در این دیدار که به میزبانی ولور همپتون برگزار شد، ابتدا میلیاس در دقیقه ۱۸ میزبان را پیش انداخت. در ادامه و در دقایق ۳۷ و ۳۹ جانسون و نصری دو گل برای میهمان به ثمر رساندند. ادین ژکو هم با گلزنی در دقیقه ۴۰ برتری سه بر یک منچستر سیتی در نیمه نخست را رقم زد. در نیمه دوم اما وریِس در دقیقه ۵۰ به اشتباه دروازه تیمش را گشود تا صدرنشین فعلی لیگ برتر چهار بر یک از حریفش پیش بیفتد. ۱۴ دقیقه بعد ژکو دومین گل خود و پنجمین گل تیمش را به ثمر رساند تا خیال شاگردان مانچینی از پیروزی در این دیدار راحت شود. گل دقیقه ۶۵ اوهارا هم کمکی به میزبان نکرد تا منچستر سیتی با پیروزی ۵ بر دو در این دیدار راهی دور یک چهارم نهایی مسابقات لیگ کاپ انگلیس شود.

اما دیشب لیورپول هم با پیروزی خفیف در برابر استوک سیتی جواز حضور در دور پنجم این رقابتها را به دست آورد. در این دیدار که در ورزشگاه بریتانیا و به میزبانی استوک سیتی برگزار شد، لیورپول میهمان موفق شد با نتیجه دو بر یک حریفش را شکست دهد. در این دیدار کنوینه جونز در دقیقه ۴۳ با ضربه سر دروازه لیورپول را باز کرد تا میزبان نیمه نخست را با برتری یک بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم و تنها نُه دقیقه پس از سوت آغاز بازی، لوئیز سوارز، مهاجم اروگوئه ای لیورپول، با عبور از مدافعان حریف موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. در ادامه و در دقیقه ۸۵ باز هم سوارز برای تیمش گلزنی کرد. سوارز سانتر جوردن هندرسون را با ضربه سر به گل دوم تیمش تبدیل کرد تا لیورپول این دیدار را با نتیجه دو بر یک به سود خود به پایان برساند و به دور یک چهارم نهایی این رقابتها صعود کند.

در آلمان و در ادامه مسابقات د. اف. ب. پوکال یا جام حذفی آن کشور شب گذشته هشت دیدار برگزار شد که در یکی از آنها بایرن مونیخ، تیم دسته سومی اینگولشتاد را در هم کوبید. در این دیدار که در ورزشگاه خانگی بایرن، آلیانس آرنا برگزار شد، این تیم در برابر حریفش با نتیجه شش بر صفر به پیروزی رسید. باواریایی ها در نیمه نخست این دیدار تنها یکبار و در دقیقه ۳۳ توسط توماس مولر به گل دست یافتند. اما در نیمه دوم بایرنی ها آتش بازی به راه انداختند و ابتدا در دقیقه ۴۹ توسط دیوید آلابا به گل دوم رسیدند. سپس چهار دقیقه بعد نیلز پترسون اختلاف را به سه گل رساند. پترسون یک بار دیگر و در دقیقه ۷۰ برای تیمش گلزنی کرد تا بایرن چهار بر صفر از حریفش پیش بیفتد. تیره روزی های اینگولشتاد تیمی که ازاوبرلیگا خود را تا دسته دوم بوندسلیگا بالا کشیده پایانی نداشت و روز بد این تیم با گل به خودی ماروین ماتیپ در دقیقه ۸۲ تکمیل شد. تاکاشی اوسامی هم در دقیقه ۹۰ تیر خلاص را بر پیکر این تیم شلیک کرد تا صدرنشین بوندسلیگا این دیدار را با نتیجه شش بر صفر به سود خود به پایان برساند. بایرن با این پیروزی به دور سوم این رقابتها راه یافت.

اما درحالیکه در انگلیس فرانسه وآلمان بازیهای جام حذفی درحل برگزاریست در ایتالیا و اسپانیا مسابقات لیگ پیگیری میشود. تیم آ.ث. میلان با نتیجه ۴ بر یک پاراما را در هم کوبید ولی یونتوس همچنان صدرنشین است. در اسپانیا هم رئال مادرید با سه گل از سد ویارئال گذشت ولی صدر نشین نشد. در هفته نهم لیگ فوتبال اسپانیا، لالیگا، کهکشانی های مادرید که در سانتیاگو برنابئو میزبان ویارئال بودند موفق شدند این تیم را با نتیجه سه بر صفر از پیش رو بردارند. شاگردان ژوزه مورینیو در این دیدار خیلی زود و در دقیقه ۶ دروازه حریف را باز کردند. پاس زیبای انخل دی ماریا پشت سر مدافعان ویارئال به کریم بنزمای فرانسوی رسید و او هم با عبور توپ از بالای سر دروازه بان حریف نخستین گل تیمش را به ثمر رساند. تنها ۵ دقیقه بعد رئال توانست اختلاف را به دو گل برساند. کاکا ستاره برزیلی سفید پوشان که به روزهای اوجش بازگشته با ضربه پای چپ دقیق موفق شد در دقیقه ۱۱ میزبان را دو بر صفر پیش بیاندازد. حملات رئال در این نیمه باز هم ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۳۰ آنخل دی ماریا، سازنده گل نخست خود موفق به گلزنی شد تا رئال نیمه نخست را با پیروزی سه بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم حملات دو تیم بی نتیجه ماند تا بازی به همان برتری سه بر صفر کهکشانی ها خاتمه یابد. ویارئال با این شکست با ۷ امتیاز در مکان هجدهم جدول قرار گرفت. رئال هم ۲۲ امتیازی شد اما باز هم نتوانست در صدر جدول قرار بگیرد.

چرا که لوانته، صدرنشین ناخوانده هفته پیش، این هفته هم در برابر حریفش به پیروزی رسید. لوانته که در ورزشگاه سیوتات دی والنسیا میزبان رئال سوسیداد بود با نتیجه سه بر دو حریفش را مغلوب کرد تا به صدرنشینی ادامه دهد. در این دیدار دنی استرادا خیلی زود و در دقیقه ۴ میهمان را پیش انداخت. این گل در نیمه نخست بدون پاسخ ماند تا لولنته چشم به نیمه دوم این دیدار داشته باشد. در نیمه دوم ابتدا در دقیقه ۵۶ نانو بازی را به تساوی کشاند. سپس والدو در دقیقه ۶۱ میزبان را پیش انداخت. سوسیداد در دقیقه ۸۶ موفق شد توسط اینیگو مارتینز به گل دست یابد تا ادامه صدرنشینی لوانته به خطر بیفتد. حملات میزبان حتی در وقتهای تلف شده این دیدار هم ادامه داشت تا روبن سوارز مهاجم تعویضی لوانته با گلزنی از روی ضربه ایستگاهی پیروزی سه بر دو و صدرنشینی تیمش را رقم بزند. ضمن آنکه پس از این گل و به دنبال جنجالی که در این دیدار اتفاق افتاد خوان فران بازیکن لوانته هم با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد. با این نتیجه که هفتمین برد متوالی لوانته هم بود این تیم با ۲۳ امتیاز در صدر جدول لالیگا باقی ماند، تیمهای رئال مادرید و بارسلونا هم با ۲۲ و ۲۱ امتیاز رده های دوم و سوم را در اختیار دارند.

در ادامه دیدارهای هفته دوازدهم لیگ فوتبال آرژانتین، آپرتورا، ریسینگ کلاب با تساوی در برابر حریفش فرصت کاهش امتیاز با صدر جدول را از دست داد. ریسینگ کلاب که در ورزشگاه خوان دومینگو پران میزبان لانوس بود در این دیدار پر برخورد که با اخراج سه بازیکن همراه بود، در آخر در برابر این تیم با تساوی یک بر یک متوقف شد. در این دیدار در دقیقه ۲۰ داور مسابقه خطای هند آگوستین پِلِتیِری را پنالتی اعلام کرد. دیگو والری این پنالتی را به گل تبدیل کرد تا لانوس یک بر صفر از میزبانش پیش افتد. این دیدار پس از این گل با جنجال همراه بود به طوری که داور این مسابقه مجبور شد به در دقیقه ۳۰ به دلیل درگیری مائورو کامورانزی و پاترسیو تورانزو را از زمین مسابقه اخراج کند تا دو تیم ده نفره به کار خود ادامه دهند. در در نیمه دوم و در دقیقه ۵۹ گابریل هائوچه برای میزبان گلزنی کرد تا بازی به تساوی کشیده شود. تنها یک دقیقه بعد کارلوس ایزکیِردو با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شد تا لانوس نه نفره به کار خود ادامه دهد. این دیدار با همان تسوای یک بر یک به پایان رسید تا ریسینگ کلاب فرصت کاهش امتیاز با بوکا جونیورز را از دست بدهد و با ۲۰ امتیاز در رده سوم قرار گیرد. لانوس هم با ۱۷ امتیاز به بده هشتم جدول صعود کرد.

اما در ادامه دیدارهای جام باشگاههای آمریکای جنوبی، کوپا زودآمریکانا، یونیورسیداد شیلی با پیروزی در برابر فلامینگوی برزیل، به یک چهارم نهایی این مسابقات راه یافت. در این دیدار که در ورزشگاه ناسیونال و به میزبانی یونیورسیداد برگزار شد، این تیم موفق شد با نتیجه یک بر صفر حریفش را شکست دهد. در این دیدار که دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی این دو تیم بود، مارسیلو دیاز در دقیقه ۲۳ از درون محوطه جریمه فلامینگو دروازه حریفش را گشود تا یونیورسیداد نیمه نخست را با پیروزی یک بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم به رغم حملات دو تیم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا بازی با همان برتری یک بر صفر یونیورسیداد شیلی به پایان برسد. با این نتیجه و با توجه به پیروزی قاطع چهار بر صفر یونیورسیداد در زمین فلامینگو، این تیم در مجموع با پیروزی پنج بر صفر راهی مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات شد. این تیم در مرحله بعد به مصاف آرسنال دی ساراندی از آرژانتین خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG