لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۵

شروع جام جهانی زنان در آلمان


شروع جام جهانی زنان در آلمان
شروع جام جهانی زنان در آلمان

مسابقات جام جهانی فوتبال زنان امروز در آلمان آغاز شد.

در نخستین دیدار جام جهانی فوتبال زنان و پیش از مراسم افتتاحیه تیم ملی فرانسه کار خود را با پیروزی آغاز کرد. در روز نخست این مسابقات و از گروه یک، امروز تیم ملی فوتبال فرانسه در شهر سینسهایم به مصاف تیم ملی نیجریه رفت و موفق شد با نتیجه یک بر صفر این تیم را شکست دهد. در نیمه نخست این دیدار توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۶ دلیه فرانسه را پیش انداخت. این نتیجه تا آخر پابرجا ماند تا فرانسه سه امتیاز دیدار نخست را به دست آورد. در دیگر دیدار این گروه هم اینک آلمان میزبان به مصاف کانادا رفته که نیمه نخست این دیدار با نتیجه دو بر صفر بسود مدعی شماره یک قهرمانی به پایان رسید. مسابقات جام جهانی فوتبال زنان که هر چهار سال یکبار برگزار میشود با حضور ۱۶ تیم در چهار گروه و در ۹ شهرآلمان برگزار میشود.

تیم ملی فوتبال مکزیک برای دومین بار پیاپی به مقام قهرمانی مسابقات فوتبال کشورهای آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب، کونکاکاف گلدکاپ دست یافت. در دیدار نهایی این مسابقات که در ورزشگاه روز بول در پاسادینای کالیفرنیا برگزار شد، تیم ملی مکزیک در حالی که دو بر صفر از حریفش عقب بود، با درخشش پابلو باررا، در آخر با نتیجه چهار بر دو به پیروزی رسید. در این دیدار تیم میزبان بازی را طوفانی آغاز کرد و دو بار در دقایق هشت و بیست و سه توسط مایکل بردلی و لاندان داناوان به دو گل دست یافت این پایان کار در این نیمه پرگل نبود ومکزیک موفق شد با گلزنی پابلو باررا و آندرس گواردادو در دقایق ۲۹ و ۳۶ بازی را به تساوی بکشد. در نیمه دوم تیم ملی مکزیک بر بازی مسلط شد و توانست در دقیقه ۵۰ با گلزنی دوباره باررا، سه بر دو از میزبان پیش افتد. و سرانجام جیووانی دوس سانتوز در دقیقه ۷۶ با گلزنی برای مکزیک، خیال این تیم را از قهرمانی در این مسابقات آسوده کرد. مکزیک این بازی را با نتیجه چهار بر دو به سود خود به پایان برد تا برای ششمین بار و دومین بار متوالی به مقام قهرمانی مسابقات گلدکاپ دست یابد. این قهرمانی همچنین جواز حضور مکزیک در مسابقات جام کنفدراسیونها که در سال ۲۰۱۴ در برازیل برگزار خواهد شد را صادر کرد. گفتنی است تیم ملی فوتبال آمریکا تاکنون چهار بار به مقام قهرمانی مسابقات گلد کاپ دست یافته و پس از مکزیک دومین تیم پر افتخار این منطقه است.

در شمال آفریقا و در مسابقات لیگ برتر فوتبال الجزایر در حالیکه هنوز چهار هفته به پایان این مسابقات باقی مانده، تیم ای اس او شلف به مقام قهرمانی آنکشور دست یافت. در هفته بیست و هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال الجزایر، تیم شلف روز گذشته در دیداری کاملا تشریفاتی، در برابر آنابا با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید. این دیدار از آن جهت تشریفاتی بود که با توجه به شکست سه شنبه هفته گذشته تیم دوم جدول، بلوئیزداد در برابر هراش، در فاصله چهار هفته مانده به پایان این رقابتها، شلف با ۱۴ امتیاز اختلاف به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت. این نخستین قهرمانی شلف در مسابقات لیگ برتر فوتبال الجزایر است.

اما در ادامه مسابقات لیگ فوتبال برزیل، و در هفته پنجم کومپناتو برازیلرو تیم فلامینگو به برد ارزشمند دست یافت. این تیم بازی باخته در برابر اتلتیکو مینیرو را برد تا در کورس قهرمانی باقی بماند. در این دیدار که در ورزشگاه المپیک ژائو هاولانژ در شهر ریو دوژانیرو و به میزبانی فلامینگو برگزار شد، این تیم موفق شد با نتیجه چهار بر یک میهمانش را در هم بکوبد. نیمه نخست این دیدار به رغم حملات دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت. در نیمه دوم ابتدا این اتلتیکو مینیرو بود که توسط سرنزه در دقیقه ۵۲ به گل دست یافت. در ادامه و در دقیقه ۶۶، رونالدینیو ستاره فلامینگو بازی را به تساوی کشاند. نوس در دقیقه ۷۵ تیم میزبان را پیش انداخت. این پایان کار نبود و دیوید در دقایق ۸۶ و ۹۰ دو بار دیگر برای فلامینگو گلزنی کرد تا این تیم با نتیجه ۴ بر دو به برتری برسد. با این نتیجه فلامینگو با ۱۰ امتیاز از ۵ دیدار به رده پنجم جدول صعود کرد. سائوپائولو با ۱۵ امتیاز از پنج بازی در صدر جدول قرار دارد.

XS
SM
MD
LG