لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

صعود پی اس وی به رده دوم جدول


صعود پی اس وی به رده دوم جدول
صعود پی اس وی به رده دوم جدول

اما در آغاز هفته سیزدهم لیگ فوتبال هلند، اردویزیه، پی اس وی آیندهوون با پیروزی پرگل در برابر حریفش خود را به رده دوم جدول رساند.

پی. اس. وی. که در خانه دخرافشاپ به میدان رفته بود، این تیم را با نتیجه سه بر یک در هم کوبید. در این دیدار که به میزبانی دخرافشاپ برگزار شد، ابتدا تیم ماتاوز در دقیقه یازده میزبان را پیش انداخت. این گل در دقیقه ۲۲ از سوی سوفیان ال هسنویی پاسخ داده شد تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۴ وینالدوم پی اس وی را پیش انداخت. او یک بار دیگر و در دقیقه ۸۴ برای تیمش گلزنی کرد تا پی اس وی آیندهوون این بازی را با نتیجه سه بر یک به سود خودش به پایان ببرد. با این نتیجه پی اس وی با ۲۸ امتیاز پس از آ زد آلکمار در رده دوم جدول قرار گرفت. گرافشاپ هم با نه امتیاز در همان جایگاه شانزدهم باقی ماند.

در دیگر دیدار دیشب تیم توئنته انسخده با تساوی در برابر حریفش باز هم فرصت کاهش امتیازات با صدر جدول را از دست داد. انسخده که در ورزشگاه پولمن میهمان هراکلس آلملو بود، با نتیجه یک بر یک در برابر این تیم متوقف شد. در این دیدار که روز گذشته برگزار شد در نیمه نخست به رغم حملات دو تیم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند. در نیمه دوم ابتدا در دقیقه ۵۱ پیتر ویسگرهوف، مدافع توئنته بالای سر گبی ژالو با ضربه سر دروازه میزبان را گشود تا تیمش یک بر صفر از حریف پیش بیفتد. حملات هراکلس آلملو تا لحظات پایانی بازی ادامه داشت تا مارکو وئینوویچ، که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود در وقتهای تلف شده موفق به گلزنی برای تیمش شود تا دو تیم امتیازات را تقسیم کنند. با این نتیجه توئنته با ۲۶ امتیاز در همان رده سوم باقی ماند. هراکلس هم با ۱۷ امتیاز در رده نهم قرار گرفت.

همچنین در ادامه هفته سیزدهم لیگ فوتبال فرانسه، تیم سنت اتین در خانه نیس به برتری رسید. در این دیدار که در ورزشگاه مونیسیپال و به میزبانی نیس برگزار شد، این تیم در حالیکه هشت نفره به کار خود خاتمه داد در برابر سنت اتین با نتیجه دو بر صفر شکست را پذیرا شد. در این دیدار ابتدا در دقیقه ۲۰، دیوید اوسپینا، دروازه بان نیس به دلیل خطا بر روی پیر امریک اوبامیانگ با کارت قرمز مستقیم داور از زمین مسابقه اخراج شد. سیناما پونگوله این پنالتی را به گل تبدیل کرد تا سنت اتین از میزبان پیش بیفتد. نیمه نخست باز هم برای نیس اخراجی داشت. در دقیقه ۲۸ خطای اریک مولونگوئی بر روی بازیکن حریف باز هم کارت قرمز مستقیم داور را در پی داشت تا نیس نه نفره به بازی ادامه بدهد. در دقیقه ۳۹ کرت زوما با ضربه سر برای میهمان گلزنی کرد تا سنت اتین با پیروزی دو بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم حملات دو تیم بی نتیجه بود و تنها در دقیقه ۸۵ سیولی کاپیتان نیس هم با خطا بر روی پونگوله با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد تا نیس بازی را هشت نفره به پایان برساند. با این نتیجه نیس با ۱۱ امتیاز در رده هجدهم باقی ماند، سنت اتین هم با ۲۰ امتیاز به رده هشتم صعود کرد.

در دیگر دیدار هفته چهاردهم لیگ لوشمپیونا، مونپیلیه با پیروزی در برابر المپیک مارسی مکان دوم اش در جدول را حفظ کرد. در دیداری که روز گذشته در ورزشگاه دو لا موسون برگزار شد، مونپیلیه حریف مدعی اش را با نتیجه یک بر صفر از پیش رو برداشت. نیمه نخست این دیدار برغم حملات دو تیم گلی در پی نداشت تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند. در نیمه دوم در حالیکه میزبان از گشودن دروازه المپیک مارسی ناتوان بود، در دقیقه ۶۲ سلیمان دیاوارا در شلوغی داخل محوطه جریمه مارسی به اشتباه دروازه تیمش را گشود تا مونپیلیه یک بر صفر از حریف پیش بیفتد. میهمان تا پایان بازی موفق به زدن گل مساوی نشد تا بازی با همان برتری یک بر صفر مونپیلیه خاتمه یابد. با این نتیجه مونپیلیه با ۳۰ امتیاز، در رده دوم جدول باقی ماند و النپیک مارسی هم با ۱۸ امتیاز در جایگاه دهم قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG