لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۷

بارسا بر بام فوتبال جهان


بارسا بر بام فوتبال جهان
بارسا بر بام فوتبال جهان

تيم فوتبال بارسلونا با شكست سانتوس برزيل قهرمان جام جهاني باشگاه‌ها شد لیونل مسی و نیمار در کانون فینال هفتمین دوره جام باشگاه‌های جهان قرار داشتند.

کانون رقابتهایی که امروز با درخشش مسی و قهرمانی دیگری برای بارسلونا به پایان رسید. شاگردان پپ گواردیولا که برای کسب دومین جام باشگاه ها مقابل قهرمان آمریکای جنوبی به میدان رفته بودند در دقیقه هفده بازی توسط ستاره خود لیونل مسی به گل اول رسیدند. گلی که در دهانه دروازه باوجود تلاش مدافع سانتوس هم به تور دروازه نشست. شش دقیقه بعد پاس دانی آلوز در محوطه جریمه به ژاوی هرناندز رسید و ا هم با ضربه ای محکم دومین گل آبی اناری پوشان را به ثبت رساند. شاگردان گوارديولا كه دو سال پيش با شكست استوديانتس به مقام قهرماني این رقابتها دست يافته بودند، اين بار هم سانتوس برزيل را به توپ بستند. در آخرین دقیقه نیمه اول رافائل کابرال که روز سختی پیش رو داشت دو بار ضربات دانی آلوز و تیاگو رو دفع کرد اما تسلیم سسک فابرگاس شد تا سفید پوشان برزیلی نیمه اول را با نتیجه سه بر صفر به حریف واگذار کرده باشند. در نیمه دوم یکبار دیگر دروازه رافائل کابرال توسط لیونل مسی گشوده شد تا جاي خالي داويد وياي مصدوم احساس نشود و نتیجه ۴ بر صفر بر روی تابلوی ورزشگاه نقش ببندد. بارسلونا در دیداری که مالكيت ۷۳ درصدي را در اختیار داشت اجازه خودنمایی به نیمار و بورخس برزیلی نداد تا جام هفتمین دوره جام جهانی باشگاه ها به بارسلونا برسد. البته نماینده اروپا دوبار هم توسط دني آلوز در دقيقه‌ي ۷۹ و فابرگاس در نيمه‌ي نخست توپ را به تیرک دروازه کوبید، تا اختلاف بيش از اين نباشد. گوارديولا كه تيمش را در سوپرجام اسپانيا و اروپا به مقام قهرماني رساند، يك جام ديگر به ويترين افتخاراتش افزود. گوارديولا در طي سه فصل حضورش در بارسلونا ۱۲ جام از ۱۵ جام ممكن را به دست آورده بود و با قهرماني در اين رقابت‌ها ركوردش را به سيزده جام افزايش داد

اما مقام سوم جام باشگاه های جهان به آسیا رسید. تيم فوتبال السد قطر با برتري مقابل كاشيوا ريسولز به مقام سومي جام جهاني باشگاه‌ها دست يافت. قهرمان آسيا در ديدار رده بندي در جام باشگاه‌ها پس از تساوي بدون گل مقابل نماينده‌ي ژاپن در ضربات پنالتي 5 بر 3 به برتري رسيد و عنوان سومي را از آن خود كرد.

السد قطر که در مرحله‌ي يك چهارم نهايي اين رقابت‌ها قهرمان آفريقا اسپرانس تونس را شكست داد و سپس با باخت مقابل قهرمان اروپا بارسلونا به دیدار رده بندی رسید در این میدان در مقابل هفتاد هزار طرفدار ژاپنی تیم کاشیوا ری سول با درخشش دروازه بانش محمد ساکر به پیروزی با ارزشی رسید.

این تیم در حالي بعنوان سومي جهان دست پيدا كرد، كه در مرحله‌ي حذفي ليگ قهرمانان آسيا در هر دو ديدار رفت و برگشت بازي را به سپاهان ایران باخته بود، وتنها استفاده سپاهان ایران از بازيكن محروم باعث حذف این تیم و صعود السدقطر شد. بدین ترتیب هفتمین دوره ی جام باشگاه های جهان که با حضور قهرمانان شش منطقه جهان و نماینده میزبان در ژاپن برگزار شد با مقام سومی قطر و قهرمانی بارسا به پایان رسید.

XS
SM
MD
LG