لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۷

خبرهایی از فوتبال جهان


خبرهایی از فوتبال جهان
خبرهایی از فوتبال جهان

هفته نوزدهم لیگ فوتبال اسپانیا، لالیگا، با افزایش فاصله تیمهای اول و دوم جدول همراه بود.

بارسلونای صدرنشین که دیشب در نوکمپ میزبان مالاگا بود، این تیم را با نتیجه چهار بریک در هم کوبید تا اختلاف امتیازش هم با رئال مادرید به عدد چهار برسد. بارسا، خیلی زود و در دقیقه ۸ توسط آندرس اینیستا، به گل دست یافت. تنها ده دقیقه بعد داوید ویا توانست اختلاف را به دو گل برساند. آبی و اناری پوشان در این نیمه یک بار دیگر هم گلزنی کردند. پدرو رودریگز که بتازگی به ماشین گلزنی بارسا تبدیل شده، در دقیقه ۳۶ گل سوم را به ثمر رساند، تا شاگردان پپ گواردیولا، نیمه نخست را با برتری سه بر صفر به رختکن بروند. در نیمه دوم و در دقیقه ۶۸ دودا توانست یکی از گلها را برای مالاگا جبران کند. این اما پایان کار نبود و داوید ویا در دقیقه ۷۴ دومین گل خود و چهارمین گل بارسا را به ثمر رساند، تا این با برد، بارسلونا به رکورد ۲۸ مسابقه بدون باخت دست یابد. همچنین این برد اختلاف امتیازی بارسا و رئال مادرید را هم در صدر جدول به عدد چهار رساند چرا که رئال در دیداری خارج از خانه در برابر آلمریای قعرنشین با نتیجه یک بر یک متوقف شد. در این دیدار که در استادیو دل مدیترانیو برگزار شد، شاگردان ژوزه مورینیو بازی بسیار کُندی را به نمایش گذاشتند. دیدار این دو تیم در نیمه نخست گلی در بر نداشت اما در نیمه دوم، این میزبان بود که در دقیقه ۶۰ توسط لئوناردو اویوآ به گل دست یافت. کهکشانی ها که می دانستند شکست در این دیدار، فاصله آنها را با رقیب سنتیشان در صدر جدول افزایش خواهد داد به آب و آتش زدند تا به گل تساوی یا برتری دست یابند. سرانجام استبان گرانِرو بازی را به تساوی کشید. در ادامه این دیدار توپی از خط دروازه ها نگذشت و بازی با همان تساوی یک بر یک خاتمه یافت. با این تساوی رئال با ۴۸ امتیاز در همان رده دوم پس از بارسای ۵۲ امتیاز ایستاد. آلمریا هم با ۱۴ امتیاز قعر جدول باقی ماند. در دیگر دیدار شب گذشته، والنسیا موفق شد با نتیجه دو بر صفر میهمانش دیپورتیوو لاکرونیا را از پیش رو بردارد و با ۳۷ امتیاز در رده چهارم جدول باقی بماند هفته نوزدهم رقابت‌های لالیگا امشب با برگزاری دیدار بین تیم‌های اتلتیکو مادرید و مایورکا به پایان می رسد.

درهفته بیستم رقابتهای فوتبال سری آ باشگاه‌های ایتالیا میلان صدرنشین، در زمین لچه با نتیجه تساوی یک بر یک متوقف شد. در آلمان، هفته هجدهم رقابتهای بوندس‌لیگا با پیروزی تیمهای پیشتاز جدول پایان یافت.

دیروز هانوفر که در استادیوم کومرتز بانک آرنا و به مصاف آینتراخت فراکفورت رفته بود، توانست با نتیجه سه بر صفر حریفش را در هم بکوبد تا به رده دوم جدول صعود کند. در نیمه اول، محمد عبدلائو در دقیقه ۱۵ و کریستین شولز در دقیقه ۲۱ برای هانوفر گلزنی کردند. در نیمه دوم که تیم میزبان از جبران گلهای خورده عاجز بود، بار دیگر دروازه خود را گشوده دید. دیدیه یاکونن در دقیقه ۸۹ تیر خلاص را بر پیکر آینتراخت شلیک کرد تا هانوفر به بردی ارزشمند در خارج از خانه دست یافته و با ۳۴ امتیاز به رده دوم جدول صعود کند.

در دیگر دیدار هفته هجدهم بوندسلیگا که شنبه برگزار شد، فا. اف. ب. اشتوتگارت، با نتیجه یک بر صفر تیم ماینتس را شکست داد. در این دیدار که در استادیوم مرسدس بنز آرنا و به میزبانی اشتوتگارت برگزار شد، مارتین هارنیک در دقیقه ۷۹ تنها گل دیدار را برای اشتوتگارت به ثمر رساند تا این تیم به بردی خانگی دست یابد. ماینتس برغم این شکست با ۳۳ امتیاز در رده سوم باقی ماند اما اشتوتگارت با این برد یک پله بالاتر آمد و در رده هفدهم جدول قرار گرفت.

همچنین این هفته بوندسلیگا، با توقف بایرن مونیخ در برابر ولفسبورگ دنبال شد. ولفسبورگی های میزبان، ابتدا توسط مولر دروازه خود را گشوده دیدند. در دقیقه ۲۱ یک پنالتی هم به بایرنی ها تقدیم کردند که فیلیپ لام نتوانست آنرا به گل تبدیل کند.اما در دقیقه ۴۵ داور یک ضربه پنالتی به سود ولفسبورگ اعلام کرد که گرافیته هم نتوانست این ضربه را به گل تبدیل کند. در ادامه حملات دو تیم نتیجه ای نداشت تا آنکه در دقیقه ۸۶ ریتر موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. با این تک امتیاز بایرن مونیخ با ۳۰ امتیاز در رده پنجم باقی ماند و ولفسبورگ هم با ۲۰ امتیاز به رده چهاردهم سقوط کرد.

اما جمعه، صدرنشین بوندسلیگا، بورسیا دورتموند،سه بر یک، بایرلورکوزن را درهم کوبید. در این دیدار که به میزبانی لورکوزن برگزار شد، گراسکرویتس در دقیقه ۴۹ و ۵۳ بعد اختلاف دوگل برای میهمان زد. تنها دو دقیقه بعد گوتز دورتموند را سه بر صفر پیش انداخت. در ادامه، میزبان موفق شد تنها در دقیقه ۸۰ وسیله کیسلینگ یکی از گلها را جبران کند.اما بازی با نتیجه سه بر یک به سود دورتموند خاتمه یافت، تا این تیم، با ۴۶ امتیاز و ۱۲ امتیازاختلاف با هانوفر در صدر، یکته تازی کند.بایرلورکوزن هم با ۳۳ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

اما در هفته بیستم مسابقات فوتبال لیگ فرانسه، لوشامپیونا، تیم مارسی به مصاف بوردو رفت که موفق شد این تیم را با نتیجه دو بر یک شکست دهد. در این دیدار که در استادیوم ولودروم و به میزبانی مارسی برگزار شد، این تیم میزبان بود که گل نخست را در دقیقه ۲۳ توسط گیناک به ثمر رساند. سپس براندائو در دقیقه ۴۵ اختلاف را به دو گل رساند. در نیمه دوم اما دو تیم بازی متعادلی به نمایش گذاشتند و تنها مودسته در دقیقه ۷۴ توانست از روی نقطه پنالتی یکی از گلها را جبران کند تا بازی با پیروزی دو بر یک شاگردان دیدیه دُشان خاتمه یابد. با این پیروزی مارسی با ۳۲ امتیاز به رده پنجم صعود کرد و بوردو هم با ۲۷ امتیاز در رده دهم قرار گرفت

در دیگر دیدار هفته بیستم لوشمپیونا، نیس در برابر لیل صدرنشین با نتیجه دو بر صفر تن به شکست داد. در این دیدار که به میزبانی نیس برگزار شد، جروینیو در دقیقه ۴۳ میهمان را پیش انداخت. سپس در نیمه دوم و در دقیقه ۵۰ ساو گل دوم را هم برای لیل به ثمر رساند، تا نیس تن به شکستی خانگی دهد. با این نتیجه نیس با ۲۳ امتیاز در مکان پانزدهم باقی ماند، و لیل هم با ۳۵ امتیاز و یک بازی کمتر در صدر جدول ردخ بندی لوشمپیونا قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG