لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۱

خبرهایی از فوتبال جهان


خبرهایی از فوتبال جهان
خبرهایی از فوتبال جهان

پس از گذشت ۲۴ روز از حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام ملتهای آسیا و حضور هفته گذشته کارلوس کیروش در ایران، سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان گفت فدراسیون هنوز با این مربی پرتغالی به توافق نرسیده‌ ولی با دستیارانی که وی معرفی کرده به توافق نهایی دست یافته است.

وی با تاکید دوباره بر اینکه کارلوس کیروش برای همکاری با فدراسیون فوتبال ایران اعلام آمادگی کرده، افزود: ایران به دنبال آنست که دو نکته را در قرارداد این مربی منعکس کند و هم اینک در حال گفتگو با وکلای کیروش میباشد

در اسپانیا، هفته بیست وسوم لالیگا با توقف بارسلونا و پیروزی رئال مادرید دنبال شد. رئال مادرید در حالیکه در خانه اسپانیول به مصاف این تیم رفته بود و بیشتر زمان بازی را با یک یار کمتر بازی می کرد، توانست این تیم را شکست دهد. در دقیقه دو بازی ایکر کاسیاس، با خطا بر روی خوزه ماریا کایخون، با کارت قرمز داور روبرو شد و زمین بازی را ترک کرد. اما برغم اینکه کهکشانی ها دروازه بان اصلی خود را از دست داده بودند موفق شدند در دقیقه 24 توسط مارسلوی برزیلی به گل برتری برسند. شاگردان ژوزه مورینییو با توجه به توقف رقیب سنتی شان بارسلونای صدرنشین، فاصله ی خود را با این تیم به پنج امتیاز رساندند.

اما در هفته ۲۳م لالیگا، نوار پیروزی های بارسلونا، توسط اسپورتینگ خیخون قطع شد. بارسا که با ۱۶ پیروزی پیاپی درلالیگا، در صدرجدول پیشتازی می کرد، شنبه شب در زمین اسپورتینگ خیخون به تساوی یک، یک رضایت داد. در دقیقه ۱۶ بازی داوید بارال تیم میزبان را پیش انداخت و شاگردان پپ گواردویلا بیش از یک ساعت زمان نیاز داشتند تا این گل را جبران کنند. سرانجام، کاتالان ها موفق شدند وسیله ی داوید ویا در فاصله ۱۰ دقیقه به پایان دیدار، بازی را به تساوی بکشند.

در دیگر دیدارها، والنسیا در زمین آتلتیکومادرید ۲ بر یک به پیروزی رسید و با ۴۷ امتیاز در رده سوم ماند. اما سویا در زمین راسینگ سانتاندر ۳ بر ۲ شکست خورد. دیشب هم هرکولس ۲ بر یک رئال زاراگوزا را ناکام کرد.مالاگا با ختافه دو، دو مساوی کرد. لوانته با یک گل آلمریا را شکست داد. نتیجه دیدار دپورتیوولاکرونا با ویارئال نیز با برد یک بر صفر لاکرونیا خاتمه یافت. رئال سوسیه داد هم با همین نتیجه اوساسونا را شکست داد. نکونام در این بازی کامل بازی کرد و شجاعی در دقیقه ۶۴ تعویض شد.این رقابتها امشب با برگزاری دیدار تیمهای مایورکا با آتلتیک بیلبائو به پایان می رسد

اما در آلمان، هفته بیست و دوم رقابتهای بوندس لیگا با پیروزی تیمهای مدعی و توقف صدرنشین به پایان رسید. بروسیا دورتموند که با ۱۰ امتیاز اختلاف، در صدر جدول یکه تازی می کند، پس از تساوی مقابل شالکه، در دومین هفته متوالی، تنها یک امتیاز بدست آورد. این تیم در حالیکه در فریتس والتر اشتادیون، میهمان کایزرسلاترن بود، با تک گل دقیقه ۸۱ سون بندر، خود را پیروز دیدار میدانست، اما در واپسین لحظات بازی، دروازه خود را وسیله یان مورا وک گشوده دید، تا در دومین هفته متوالی، طعم تساوی را بچشد. البته این تیم همچنان با ۵۲ امتیاز پیشتاز بوندس لیگاست.

اما بایرن مونیخ در آلیانز آرنا با چهار گل مقابل میهمان خود هوفنهایم پیروز شد. بایرن در نیمه اول این دیدار توسط ماریو گومژ و توماس مولر در دقایق دو و پانزده به گل رسید. در نیمه دوم هم آرین روبن دو بار در دقایق ۶۳ و ۸۱ برای شاگردان لویز فن خال گلزنی کرد تا این تیم پر طرفدار با ۳۹ امتیاز در مکان سوم بوند سلیگا بماند.

درسایر دیدارها، بایرلورکوزن با سه گل مقابل میزبانش اینتراخت فرانکفورت به پیروزی رسید.

همچنین کلن با برتری پرگل ۴ بر ۲ مقابل میهمانش ماینتس از قعر جدول خود را جدا کرد. شالکه درحالیکه علی کریمی را در فهرست ذخیره های خود هم نداشت با یک گل از سد فرایبورگ گذشت. سنت پائولی ۳ بر یک مونشن گلادباخ را از پیش رو برداشت.اشتوتگارت در خانه ی خود، ۴ بریک تسلیم نورنبرگ شد.ولفسبورگ با یک گل به برتری هامبورگ رای داد و وردربرمن در زمین خود با هانوفر به تساوی یک بر یک رسید

در ایتالیا، دربی آنکشور با پیروزی یک بر صفر یوونتوس مقابل اینتر میلان به پایان رسید. اما درفرانسه و در ادامه هفته بیست و سوم مسابقات فوتبال لیگ لوشمپیونا، لیل با غلبه بر تولوز، به صدرنشینی خود ادامه داد. در این دیدار که در ورزشگاه متروپول و به میزبانی لیل برگزار شد، ابتدا ژروینییو در دقیقه ۳۸ میزبان را پیش انداخت. در ادامه و در دقیقه ۹۰، ملو اختلاف را به دو گل رساند تا میزبان به دوازدهمین برد این فصل دست یابد. با این نتیجه لیل با ۴۵ امتیاز و ۵ امتیاز اختلاف با رن در صدر جدول باقی ماند. تولوز هم با ۳۳ امتیاز در رده هشتم قرار گرفت.

در دیگر دیدار هفته بیست و سوم لوشمپیونا، المپیک مارسی دو بر یک سوشو را از پیش رو برداشت. در این دیدار که به میزبانی سوشو برگزار شد، میزبان ابتدا با گل دقیقه ۴۳ آیدِیه با از حریفش پیش افتاد. تنها دو دقیقه بعد گیگناک موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. در نیمه دوم و در دقیقه ۷۰ باز هم گیگناک برای مارسی گلزنی کرد تا بازی با همان نتیجه دو بر یک به سود میهمان خاتمه یابد. با این نتیجه مارسی با ۳۹ امتیاز به رده سوم جدول صعود کرد و سوشو هم با ۲۸ امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.

در پرتغال، و در آغاز هفته بیستم لیگ فوتبال سگرس، پورتوی صدرنشین با پیروزی در برابر براگا، به صدرنشینی خود ادامه داد. در این دیدار که به میزبانی براگا برگزار شد، اوتامِندی دو بار در دقایق ۴۵ و ۶۶ برای پورتو گلزنی کرد تا این تیم با ۵۶ امتیاز در صدر باقی بماند. براگا هم با ۲۷ امتیاز در رده ششم قرار گرفت. اما در دیداری از هفته نوزدهم لیگ سگرس، بنفیکا با نتیجه سه بر صفر گیمارش را درهم کوبید. در این دیدار که به میزبانی بنفیکا برگزار شد، سیدنِی در دقیقه ۲۴ میزبان را پیش انداخت. در ادامه و در نیمه دوم آیمار در دقیقه ۴۹ و مارتینز در دقیقه ۹۰ دو گل دیگر برای بنفیکا به ثمر رساندند تا این تیم با ۴۵ امتیاز پس از پورتو، رده دوم را به خود اختصاص دهد. گیمارش هم با ۲۹ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

هفته نخست لیگ فوتبال آرژانتین، کلاسورا، با شکست سنگین بوکا جونیورز در برابر گودوی کروز پیگیری شد. در این دیدار که به میزبانی بوکاجونیورز برگزار شد، رامیرز در دقایق ۱۳ و ۳۷ ، تورس در دقیقه ۵۱ و آکوستا در دقیقه ۹۰ چهار گل میهمان را به ثمر رساندند. ضمن آنکه رولدان در دقیقه ۵۲ تنها گل میزبان را به ثمر رساند. با این نتیجه گودوی با سه امتیاز در صدر جدول قرار گرفت. بوکا هم بدون امتیاز و با تفاضل گل منفی ۳ در قعر جدول قرار گرفت.

اما در برزیل، و در آغاز هفته هشتم لیگ فوتبال کومپانتو پائولیستا، کورینتیانس در برابر پائولیستا با تساوی بدون گل متوقف شد. در این دیدار که به میزبانی پائولیستا برگزار شد، برغم حملات دو تیم و برتری نسبی میزبان توپی از خط دروازه ها نگذشت تا بازی با تساوی بدون گل خاتمه یابد. با این نتیجه، کورینتیانس با ۱۳ امتیاز در رده ششم قرار گرفت. پائولیستا هم با ۹ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار گرفت.

اما یکی از ستاره های تیم کورینتیانس، رونالدو، ستاره سابق تیم ملی برزیل، اعلام کرد که قصد خداحافظی از دنیای فوتبال را دارد. این بازیکن ۳۴ ساله باشگاه کورینتیانس که سابقه پوشیدن لباس تیمهای آیندهوون، بارسلونا، اینترمیلان و رئال مادرید را دارد، در سال ۲۰۰۹ از تیم میلان به کورینتیانس منتقل شد تا سالهای پایان دوران بازیگری اش را در برزیل طی کند. رونالدو سه بار در سال های ۱۹۹۶، ۱۹۹۷ و ۲۰۰۲ به عنوان برترین بازیکن فوتبال جهان برگزیده شد

XS
SM
MD
LG