لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۱

لالیگا زیر سایه ال کلاسیکو


لالیگا زیر سایه ال کلاسیکو
لالیگا زیر سایه ال کلاسیکو

هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لالیگا که تحت تاثیر ال کلاسیکو قرار گرفته بود شب گذشته ادامه پیدا کرد که طی آن تیمهای اسپانیول، اسپورتینگ گیخون، ختافه و مایورکا مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

اما همان شنبه شب در آغاز هفته شانزدهم لالیگا، دو بازی دیگر برگزار شد که توجه کمتری به آن شد. لوانته با پیروزی در برابر سویا خود را به رده دوم جدول رده بندی رساند. در این دیدار که به میزبانی لوانته برگزار شد، این تیم توانست میهمانش را با تنها یک گل شکست دهد. در نیمه نخست این بازی حملات دو تیم گلی در بر نداشت تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم این بازی و در دقیقه ۵۶ نانو، مدافع پیش تاخته لوانته برای تیمش گلزنی کرد تا این تیم به هر سه امتیاز این دیدار خانگی دست یابد. لوانته که حتی مدتیدر آغاز این فصل صدرنشین لالیگا بود در پنج دیدار گذشته اش در چهار بازی شکست را پذیرا شد و این پیروزی بار دیگر امید را به اردوی لولنته بازگرداند. با این نتیجه لوانته با بیست و نه امتیاز خود را به رده چهارم جدول رساند. سویا هم با این شکست با ۲۴ امتیاز در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در دیگر دیدار هفته شانزدهم لالیگا رئال بتیس در دقایق تلف شده والنسیا را از پیش روبرداشت.

بتیس این دیدار را در حالی با نتیجه دو بر یک به سود خود به پایان رساند که هر سه گل بازی را بازیکنان این تیم به ثمر رساندند. در این دیدار که به میزبانی بتیس برگزار شد، نیمه نخست برغم حملات دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت. در نیمه دوم و در دقیقه ۶۶ خوزه آنتونیو دورادو سانتر جرمی متیو را به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا والنسیا یک بر صفر از میزبانش پیش افتاد. این بازی تا پایان نود دقیقه با برتری والنسیا پیش رفت اما دو گل مارتین روبن کاسترو در وقتهای تلف شده این دیدار برتری را به اردوی بتیس آورد. با این نتیجه رئال بتیس با ۱۶ امتیاز جای گرانادا رو که شب گذشته در برابر ختافه یک بر صفر شکست خورد در رده سیزدهم از آن خود کرد. والنسیا هم با این شکست با ۳۰ امتیاز بالاتر از لوانته در رده سوم جدول باقی ماند.هفته شانزدهم مسابقات فوتبال لالیگای اسپانیا دیشب با پیروزی تیمهای اسپانیول و ختافه و تساوی دو تیم مالاگا و اوساسونا به پایان رسید

در آلمان هفته شانزدهم رقابتهای بوندس‌لیگا دیشب با توقف دورتموند و پیروزی بایرن مونیخ پایان یافت. دیشب هفته شانزد هم بوندسلیگا با برگزاری دو دیدار از صدر جدولی ها به پایان رسید که طی آن بایرن در زمین اشتوتگارت به یک پیروزی ارزشمندی رسید. شاگردان یوپ هاینکس که در مرسدس بنز آره‌نای بادکانشتاد ورزشگاه اختصاصی فا. اف. ال. اشتوتگارت به مصاف تیم سفید پوش همسایه غربی خود رفته بود ابتدا در دقیقه ششم بازی دروازه خود را گشوده دید. اما تنها پس ازهفت دقیقه بعد از گل کریستیان گنتنر ماریو گومز با گل زنی به تیم سابق خود کار را برای قرمز پوشان به تساوی کشاند. کریستین مولینارو مدافع اشتوتگارت در دقیقه سی ام بازی با خطا بر روی آرین روبن و دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا تیم میزبان یکساعت مقابل صدرنشین بوندس‌لیگا ده نفره بازی کند. اشتوتگارتی ها تا پایان نیمه نخست مقاومت کردند و با اینکه ده نفره بودند با همان نتیجه یک- یک به رختکن رفتند. اما در نیمه دوم و در دقیقه ۵۷ گلزن قهار باواریایی ها ماریو گومز بار دیگر برای تیمش گلزنی کرد تا بایرن با کسب هر سه امتیاز این دیدار و سه امتیاز اختلاف با تیم دوم در صدر جدول تکیه بزنند.

صدرنشینی در جدول رده بندی البته با توقف بورسیا دورتموند در زمین خودی حاشیه امنیتی برای بایرن هم بود. زرد پوشان دورتموندی پس از ناکامی و حذف از لیگ قهرمانان اروپا برای دفاع از عنوان قهرمانی در بوندسلیگا دیشب در حضور بیش از هشتاد هزار تماشاگر زیگنال ایدونا پارک به مصاف تیم کایزرسلاترن رفتند و با کسب چهارمین تساوی این فصل خود در جایگاه دوم ماندند.پس از آنکه شینجی کاگاوا مهاجم ژاپنی دورتموند در دقیقه ۲۷ دروازه تیم کایزرسلاترن را گشود اولکای ساهان در دقیقه ۶۰ بازی را به تساوی کشید تا کایزرسلاترن با ششمین تساوی خود به رده ی پانزدهم جدول صعود کند.در ادامه این دیدار ماریو گوتزه هم یکبار توپ را به تیر دروازه کوبید تا با این نتیجه بغیر از کایزرسلاترن تیمهای بالا جدولی هم بهرمند شوند.

اما بورسیا مونشن گلادباخ که می توانست با یک پیروزی دیگر در این هفته تا رده دوم بالا بیاید با شکست یک بر صفر شنبه شب مقابل آگسبورگ با همان سی امتیاز به مکان چهارم بسنده کرد. این ضربه ی ایستگاهی در دقیقه ۵۱ بازی که وسیله یان کالسِن براکر نواخته شد با برخورد به مدافعان تک گل این دیدار بود. گلی که پیروزی شیرینی را برای تیم قعر جدولی آگسبورگ به ثبت رساند.

اما شالکه صفر چهار در المپیک اشتادیون برلین با یک برد دیگر هم امتیاز با تیم دوم جدول خود را مدعی نشان داد. در این دیدار کلاوس یان هونتلار مهاجم هلندی شالکه در دقیقه ۱۹ این تیم را پیش انداخت. شش دقیقه بعد آدریان راموس کرنر ارسالی را با ضربه سر به گل به تور دروازره دوخت تا دو تیم در همه چیز مساوی شوند. اما تیمو پوکی در همان نمیه نخست گل دوم و پیروزی بخش شالکه را زد تا این تیم با پیروزی دو بر یک مقابل هرتا برلین با ۳۱ امتیاز و تنها بدلیل تفاضل گل در مکان سوم جدول بوندسلیگا جای بگیرد.در جدول رده بندی بوندسلیگا بایرن مونیخ با ۳۴ امتیاز پیشتازست دورتموند با۳۱ امتیاز تفاضل گل مثبت ۲۰ درجایگاه دوم ایستاده. شالکه با همان ۳۱ امتیاز و تفاضل گل یازده سوم است ومونشن گلادباخ با ۳۰ امتیاز در مکان چهارم جای گرفته.

در فرانسه در ادامه مسابقات هفته هفدهم لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، تیم لیل با پیروزی در برابر دیژون فاصله اش را با صدر جدول کاهش داد. در این دیدار که در ورزشگاه لیل متروپول و به میزبانی لیل برگزار شد این تیم میهانش را با دو گل بدرقه کرد. ابتدا موسی ساو در دقیقه ۱۶ برتری یک بر صفر در نیمه نخست را برای میزبان به ارمغان آورد. در نیمه دوم هم ادن هَزارد در دقیقه ۵۸ دومین گل لیل را به ثمر رساند تا این تیم بازی را با پیروزی دو بر صفر به سود خود به پایان برساند. با این نتیجه و با توجه به شکست مونپیلیه ی صدرنشین در برابر والنسین، لیل با ۳۴ امتیاز و دو امتیاز اختلاف با مونپیلیه در رده سوم جدول لوشمپیونا قرار گرفت. دیژون هم با ۱۸ امتیاز به رده پانزدهم سقوط کرد. در دیگر دیدار این هفته لیون هم حریفش را مغلوب کرد تا فاصله اش با صدر جدول را کاهش دهد. تیم المپیک لیون که در ورزشگاه اختصاصی لوریان به مصاف این تیم رفته بود با نتیجه یک بر صفر حریفش را مغلوب کرد تا به چهار امتیازی مونپیلیه برسد. در این دیدار در نیمه نخست برغم حملات دو تیم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۴ الکساندر لاکازته قفل دروازه میزبان را گشود تا المپیک لیون این دیدار خارج از خانه را با برتری یک بر صفر به سود خود خاتمه دهد. با این نتیجه لیون با سی و دو امتیاز در جایگاه چهارم جدول قرار گرفت. لوریان هم با این شکست با ۲۳ امتیاز در رده نهم قرار گرفت.

قهرمان آپرتورا این فصل را بدون باخت به پایان رساند. بوکا جونیورز که دو هفته پیش از پایان لیگ شش ماه نخست فوتبال آرژانتین آپرتورا به مقام قهرمانی این مسابقات رسیده بود در هفته آخر با پیروزی در برابر آل بویز این فصل را بدون شکست به پایان رساند. در این دیدار که در ورزشگاه آلبرتو آرماندو و به میزبانی پرطرفدارترین تیم آرژانتین برگزار شد این تیم موفق شد یک بر صفر آل بویز را مغلوب کند. در این دیدار نیمه نخست بدون گل به پایان رسید اما در آغاز نیمه دوم و در دقیقه ۴۹ ماتیاس رودلر با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد تا آل بویز دقایق باقی مانده را ده نفره به کار خود ادامه دهد.

داریو اسویتانیچ در دقیقه ۷۸ گل پیروزی بخش بوکا را به ثمر رساند تا این تیم فصل را با برد به پایان ببرد با این نتیجه بوکا با ۴۳ امتیاز و بدون شکست برای بیست و چهارمین بار عنوان قهرمانی لیگ آرژآنتین را به دست آورد. آل بویز هم با ۲۱ امتیاز فصل را با رده پانزدهم به پایان رساند.

XS
SM
MD
LG