لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۸

آمادگی ایران برای دیدار با بحرین


آمادگی ایران برای دیدار با بحرین
آمادگی ایران برای دیدار با بحرین

آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از رویاروی با تیم ملی بحرین برگزار شد. صبح امروز۲۳ بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال ایران در زمین شماره یک کمپ تیمهای ملی زیر نظر کارلوس کی روش و دستیارانش به انجام آخرین تمرینات برای دیدار مقابل بحرین پرداختند.

تیم ملی بحرین که زیر نظر مارتین تیلورانگلیسی امروز در ورزشگاه آزادی به تمرین پرداخت به دلیل کسب نتایج مناسب در دوره قبلی مقدماتی جام جهانی، مجبور به حضور در مرحله پلی اف نبود ومستقیماً وارد مرحله گروهی مسابقات شد. بحرینی ها در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ با پیروزی ۳ بر یک مقابل ایران در منامه باعث حذف ملی پوشان ایران از آن رقابتها شدند و از آن زمان تاکنون دیدار این دو تیم با حساسیت خاصی برگزار میشود. بحرین در مرحله گروهی مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در قاره آسیا در اولین بازی در خانه با قطر به تساوی بدون گل رسید در دومین بازی در جاکارتا ۲- صفر اندونزی را مغلوب ساخت.تیم ملی فوتبال ایران هم با همان یک برد مقابل اندونزی و تساوی مقابل قطر شرایط مشابهی با بحرین دارد. ایران و بحرین تاکنون ۱۳ بار در مسابقات مختلف باهم روبرو شده اند که ایران ۶ بار و بحرین نیز ۴ بار پیروز شده و ۳ بازی نیز به تساوی انجامیده است.

اما بغیر از دیدار ایران و بحرین که به دلیل حساسیت های منطقه با حضور گسترده نیروهای امنیتی در ورزشگاه برگزار خواهد شد در آمریکای جنوبی هم دیدار دو تیم ملی فوتبال برزیل و مکزیک تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار میشود. برزیلی ها که برای برگزاری دیداری دوستانه وارد مکزیک شدند با حافظت نیروهای امنیتی به تمرین پرداختند. این تمهیدات امنیتی بدلیل برگزاری مسابقه این دو تیم در شهر تورئون، مرکز مواد مخدر مکزیک است. این همان شهریست که در مرداد ماه گذشته بدلیل تیراندازی پلیس به مجرمین یک دیدار فوتبال نیمه کاره رها شد. تیم ملی مکزیک در حالیکه پیش از این در دیدارهایی دوستانه در برابر کاستاریکا و بولیوی به میدان رفته، در این دیدار و در مواجهه با بزرگانی چون نایمار و رونالدینیو به دنبال شناسایی نقاط ضعف و قوتَش است. این دیدار دربین فوتبال دوستان آمریکای جنوبی به مسابقه سال مشهور است.

اما دیگر برزیلی هایی که به تیم ملی راه نیافته اند در لیگ آنگشور به میدان رفتند. درادامه مسابقات فوتبال لیگ برزیل، کوپانتو برازیلرو، تیم سانتوس پس از سه هفته ناکامی، در برابرپالمیراس به پیروزی رسید. در این دیدار که به میزبانی سانتوس برگزار شد، این تیم موفق شد حریفش را با یک گل شکست دهد. در نیمه نخست این دیدار حملات دو تیم بی نتیجه ماند و توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم و در دقیقه ۷۵ بروخس برای میزبان گلزنی کرد. این نتیجه تا پایان بازی حفظ شد تا سانتوس در برابر شاگردان لوئیز فیلیپه اسکولاری به پیروزی برسد. سانتوس که پیش از این در سه هفته متوالی در برابر تیمهای فیگِوئرِنزه، فلومیننزه و گرمیو شکست خورده بود با این پیروزی موفق شد با سی و هشت امتیاز به رده یازدهم جدول صعود کند. پالمیراس هم با چهل امتیاز در همان مکان نهم باقی ماند.

در آفریقا تیم ملی فوتبال مراکش با پیروزی در برابر تانزانیا، جواز حضور در مرحله نهایی جام ملتهای آفریقا را کسب کرد. در آخرین دیدار مرحله مقدماتی این مسابقات و از گروه چهارم، تیم ملی مراکش در خانه خود سه بر یک تانزانیا را شکست داد. در این دیدار ابتدا در دقیقه بیست ماروئانه چاماخ با ضربه سر دروازه تانزانیا را باز کرد. در دقیقه ۴۰ کَسیم سادالا موفق شد برای میهمان گلزنی کند تا دو تیم نیمه نخست را با تساوی یک بر یک به رختکن بروند. در نیمه دوم میزبان بار دیگر و در دقیقه ۶۹ توسط عادل تاربَت به گل رسید. این پایان کار نبود و در وقتهای تلف شده این دیدار امباک بوسافا سومین گل مراکش را به ثمررساند تا خیال این تیم از پیروزی در این دیدار آسوده شود. با این پیروزی قهرمان آفریقا در سال ۱۹۷۶ به مرحله نهایی مسابقات جام ملتهای آفریقا که سال آینده به صورت مشترک در دو کشور گابن و گینه استوایی برگزار خواهد شد صعود کرد.

XS
SM
MD
LG