لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

مقاومت مجدد فیفا در برابر علائم مذهبی و سیاسی


مقاومت مجدد فیفا در برابر علائم مذهبی و سیاسی
مقاومت مجدد فیفا در برابر علائم مذهبی و سیاسی

در حالیکه تیمهای فوتبال جهان در طی هفته پیش رو درگیر بازیهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ هستند، برخی از کشورها نظیر انگلیس و اسپانیا سرگرم برگزاری دیداری دوستانه هستند.

اما این دیدار هنوز برگزار نشده با حاشیه هایی همراه شد. در حالیکه قرار است شنبه هفته آینده تیم ملی انگلیس در دیداری دوستانه در برابر اسپانیا به میدان برود فیفا با تصمیم این فدراسیون برای نصب نشان پاپی، که یادآور کشته شدگان جنگ جهانی اول است، مخالفت کرده. اتحادیه فوتبال انگلیس هم اعلام نمود به اجازه ندادن فیفا برای نصب نشان پاپی یا گل خشخاش بر روی لباس تیم ملی آنکشور اعتراض خواهد کرد. فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، در بیانیه ای اعلام کرده که با احترام به کشته شدگان این جنگ، به دلیل ممنوعیت استفاده بازیکنان ۲۰۸ کشور عضو از نشانهای سیاسی و مذهبی با این حرکت نمادین مخالف است و تنها اجازه یک دقیقه سکوت در ابتدای بازی را خواهد داد.

در آمریکا تیم فوتبال لس انجلس گلکسی با غلبه بر رئال سالت لیک سیتی به فینال مسابقات لیگ ملی فوتبال آمریکا، ام ال اس صعود کرد. در ادامه دیدارهای مرحله پلی آف لیگ ام. ال. اس. یکشنبه دو دیدار برگزار شد که در فینال کنفرانس غرب لس انجلس گلکسی با نتیجه سه بر یک رئال سالت لیک را مغلوب کرد تا به عنوان قهرمانی کنفرانس غرب دست یابد.

همبازیان دیوید بکهام ابتدا در دقیقه ۲۳ و از روی نقطه پنالتی توسط لاندن داناوان به گل نخست دست یافتند. تنها دو دقیقه بعد آلوارو سوبرینو بازی را به تساوی کشاند. در نیمه دوم ابتدا مایک مگی در دقیقه ۵۸ گل دوم میزبان را به ثمر رساند، سپس ده دقیقه بعد رابی کین، مهاجم ایرلندی تازه زپیوسته به لس انجلس گالاکسی با به ثمر رساندن گل سوم خیال میزبان را از پیروزی در این دیدار راحت کرد. با این پیروزی لس انجلس گلکسی به عنوان قهرمان کنفرانس غرب به دیدار نهایی لیگ ام ال اس راه یافت. ال ای گلکسی ۲۹م آبان در فینال این مسابقات در خانه خود به مصاف هیوستن دینامو قهرمان کنفرانس شرق خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG