لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۹

ورود گاسپار به ایران و سایر خبرها


دستیار همیشگی کارلوس کیروش، دان گاسپار که بعنوان مربی دروازه بانان، همواره کیروش پرتغالی را همراهی می کند، سرانجام امروز، وارد ایران شد.

این مربي پرتغالی آمریکایی که دوشنبه گذشته بهمراه دیگر اعضای کادر فنی کیروش عازم تهران شده بود بدلیل مشکل روادید اجازه ورود به خاک ایران نیافت و از تهران به بحرین منتقل شد. با رایزنی های انجام شده سرانجام وی پس از سه روز تاخیر امروز‌ وارد تهران شد. گاسپار یکی از مشاوران کمیته فنی پروژه توسعه فوتبال آمریکا در سال ۲۰۱۰ بود. وی در کادر فنی کیروش در سالهای ۲۰۰۲ و۲۰۰۳ مربی دروازه بانان تيم ملي پرتغال بود. در سال ۲۰۰۱ در کادر فنی تیم ملی آفريقاي جنوبي و گابن خدمت کرد. همچنين گاسپار در تيمهاي باشگاهي گرامپوس ایت ژاپن و اسپورتينگ ليسبون هم در کنار کیروش طی سالهای ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ مربی دروازه بانان بود. گاسپار دو هفته پیش از سمتش در تیم فوتبال دانشگاه هاتفورد آمریکا استعفا کرد و اعلام نمود که قصد بازگشت دوباره به جرگه مربیان بین المللی را دارد. وی هم اینک يكي از اعضاي اصلي كادر فني تيم ملي فوتبال ايران است.

بعد از پل، هشت پای فقید و مشهوری که به پیشگویی مسابقات جام جهانی می پرداخت، سر و کله یک هشت پای دیگر هم در دنیای فوتبال پیدا شده. پاولوک، که نامش معادل روسی پل است، هشت پایی اوکراینی است که در یک پیشگویی، بارسلونا را پیروز دیدار رفت در برابر شاختار دونتسک اوکراین نامید. دیداری که با پیروزی ۵ بر ۱ بارسا خاتمه یافت.

دور رفت مرحله یک چهارم نهایی مسابقات لیگ فوتبال اروپا، امشب با انجام چهار دیدار آغاز خواهد شد. در یکی از این دیدارها،بنفیکای پرتغال میزبانپی اس وی آیندهوون هلند است. آیندهوون که در دور پیش موفق شد، گلاسکو رنجرز را شکست دهد، این هفته در لیگ اردویزیه در برابر توئنته صدرنشین تن به شکست داده است. اما بازیکنان و کادر فنی این تیم، آن شکست را بی ارتباط به بازی امشب می دانند.خورخه خسوس، سرمربی بنفیکا هم به رغم تمجید از حریف، تیمش را پیروز مجموع دو دیدار رفت و برگشت نامید. بنفیکا، هفته گذشته در حالیکه هفت هفته به پایان لیگ پرتغال باقی مانده، با شکست در برابر پورتو از رسیدن به جام قهرمانی ناامید شد.این دو تیم یک بار دیگر در فینال مسابقات اروپا لیگ یا جام یوفای سابق در سال ۱۹۸۸ به مصاف هم رفتند که آیندهوون با پیروزی در ضربات پنالتی به مقام قهرمانی دست یافت. همچنین امشب دینامو کیف اوکراین، از دیگر نماینده پرتغال، براگا پذیرایی خواهد کرد. هر دو تیم آمار جالبی دارند که آنها را برای دیدار امشب امیدوار کرده است.دیناموکیف در ۱۸ بازی اخیرش در خانه تنها یک بار تن به شکست داده است. امیدواری براگا هم به اینست که کیف در ۱۰ رویارویی با نمایندگان پرتغال، تنها سه بار به پیروزی دست یافته است.

در ترکیه تیم فوتبال بشیکتاش، دور رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی ترکیه را با پیروزی پشت سر گذاشت. بشیکتاش که در زمین خود میزبان گازیانت اسپور بود، موفق شد این تیم را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد. میزبان به رغم حملات پردامنه در نیمه نخست، نتوانست دروازه حریف را باز کند تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم سیمائو در دقیقه ۶۴ موفق شد قفل دروازه گازیانت اسپور را باز کند و میزبان را یک بر صفر پیش اندازد. یازده دقیقه بعد هوگو آلمیدا اختلاف را به دو گل رساند. و بار دیگر یازده دقیقه بعد سیمائو با به ثمر رساندند دومین گل خود و سومین گل تیمش، خیال بشیکتاش را از پیروزی در این دیدار آسوده کرد. دیدار برگشت دو تیم ۳۱م فروردین به میزبانی گازیانت اسپور برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG