لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۷

انتقام دختران آمریکا از مکزیک


انتقام دختران آمریکا از مکزیک
انتقام دختران آمریکا از مکزیک

تیم ملی فوتبال زنان آمریکا، بازی انتقامی در برابر مکزیک را با برتری به سود خود به پایان برد.

این تیم که روز گذشته در استادیوم رد بول آرنا در هریسون نیوجرسی به مصاف تیم ملی زنان مکزیک رفته بود، در پایان با نتیجه یک بر صفر حریفش را شکست داد تا با روحیه ای بهتر گام به رقابتهای جام جهانی فوتبال زنان بگذارد. شاگردان پیا سوندهاگه از همان ابتدای بازی بر روی دروازه حریف مکزیکی فشار آوردند اما دفاع خوب این تیم و بی دقتی مهاجمان آمریکا مانع از گلزنی میزبان شد. اما در وقتهای تلف شده ابی وامباخ، ستاره آمریکا بالورنچنی، مهاجم ۲۴ ساله تیم بوستون برکرز رو صاحب توپ کرد و او هم باشوتی سرکش دروازه میمهان را باز کرد تا آمریکا به بردی ارزشمند در این دیدار دوستانه دست یابد. سال گذشته آمریکا قهرمان جهان در مقدماتی جام جهانی در برابر مکزیک شکست خورد و مجبور شد در پلی آف مقابل ایتالیا بازی کند. مسابقات جام جهانی فوتبال زنان پنجم تیر در آلمان آغاز خواهد شد.

اما مکزیکی ها در فوتبال مردان به پیروزی رسیدند. روز نخست مسابقات کونکاکاف گولدکاپ با دو نتیجه پُرگل پیگیری شد. ابتدا در گروه یک این مسابقات، کاستاریکا به مصاف کوبا رفت و موفق شد با نتیجه پنج بر صفر این تیم رو در هم بکوبد. کاستا ریکا که در رده بندی فیفا در رده ۵۶ م و ۲۵ رده بالاتر از کوبا قرار دارد، خیلی زود و در دقیقه ۷ توسط یورنا به گل رسید. در ادامه سابوریو هم در دقیقه ۴۱ گلزنی کرد تا بازی با نتیجه دو بر صفر در نیمه نخست خاتمه یابد. در نیمه دوم و در دقیقه ۴۶ یورنا با گلزنی مجدد اختلاف را به سه گل رساند. این پایان کار نبود و مورا و کمپبل در دقایق ۴۷ و ۷۱ باز هم برای کاستا ریکا گلزنی کردند تا بازی با نتیجه پنج بر صفر به سود این تیم خاتمه یابد.

کوبا در دیدار بعد باید به مصاف مکزیکی برود که در دیگر دیدار این گروه با نتیجه ۵ بر صفر ال سالوادور را شکست داده. مکزیک که یکی از بختها قهرمانی این مسابقات به حساب می آید در نیمه نخست هرچه زد به در بسته زد. اما در نیمه دوم و در دقیقه ۵۶ خوارز نخستین گل این تیم را به ثمر رساند. تنها دو دقیقه بعد نیگریس اختلاف را برای مکزیک به دو رساند. این پایان کار نبود و خاویر هرناندز با گلزنی در دقایق ۶۰، ۶۸ و ۹۰ هم هت تریک کرد و هم پیروزی ۵ بر صفر تیمش را رقم زد. بازی بعدی ال سالوادور در برابر کاستاریکایی است که با همین نتیجه در برابر کوبا به برتری رسیده است.

XS
SM
MD
LG