لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۷

گل لاین، از سال ۲۰۱۳


گل لاین، از سال ۲۰۱۳
گل لاین، از سال ۲۰۱۳

در آستانه رقابتهای مقدماتی فوتبال جام ملتهای اروپا یورو ۲۰۱۲ اوکراین- لهستان، امروز فیفا اعلام کرد که از سال ۲۰۱۳ رقابتهای فوتبال با استفاده از فناوری گل لاین برای تشخیص رد شدن توپ از خط دروازه برگزار خواهد شد.

آلکس هورن معاون دبیر کل فیفا امروز به خبرنگاران گفت با پایان تحقیقات تکمیلی بر روی این تکنولوژی از دو سال آینده گل لاین به کمک داوران خواهد آمد. اما مقدماتی یورو۲۰۱۲ جمعه با برگزاری بیست دیدار پیگیری میشود. در یکی از آنها و از گروه دو، صدرنشین به مصاف تیم چهارم جدول می رود. در حالیکه هر تیم تنها دو بازی دیگر در پیش رو دارد، روسیه که با ۱۷ امتیاز و دو امتیاز اختلاف با ایرلند در صدر جدول رده بندی گروه دو قرار دارد در خانه ی اسلواکی به میدان خواهد رفت. دیک ادووکات، سرمربی روسیه، این دیدار را در صعود تیمها تاثیرگذار خواند. ادووکات نقطه قوت تیمش را در این دانست که همه چیز در دستانش است ولی بر این نکته تاکید کرد که در فوتبال هر چیزی امکان پذیراست. در مقدماتی یورو ۲۰۱۲ تیمهای نخست و بهترین تیم دوم گروههای نه گانه به صورت مستقیم به دور نهایی راه خواهند یافت و 8 تیم دوم باقیمانده گروهها در مرحله پلی آف به صورت رفت و برگشت دیدار می کنند که تیمهای برتر نیز مجوز صعود دریافت خواهند کرد. قرعه کشی مرحله پلی آف ده روز دیگرانجام خواهد شد. اما در آمریکای جنوبی لیونل مسی ستار ه باشگاه بارسلونا و تیم ملی آرژانتین اعتقاد دارد تیمش برای دیدار در برابر شیلی کار زیادی در پیش دارد. در حالیکه در ادامه مسابقات مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۱۴ برزیل، تیم ملی آرژانتین جمعه به مصاف شیلی خواهد رفت، لیونل مسی عنوان کرد که برای پاک کردن خاطره بد مسابقات جام ملتهای آمریکای جنوبی، او و همبازیانش راه درازی در پیش دارند. مسی با اشاره به سرعت تیم شیلی و قدرت این تیم در حفظ توپ، ابراز امیدواری کرد که تیمش با ارائه بازی جذاب بتواند منتقدان را قانع کند. ستاره تیم فوتبال بارسلونا با اشاره به اینکه فوتبال یک ورزش گروهی است، از همبازیانش خواست تا در قالب یک تیم نتایج درخشانی را رقم بزنند تا دل هواداران این تیم شاد شود.

در فوتبال آمریکا و در لیگ برتراینکشور موسوم به ام. ال. اس. شب گذشته در دیداری تماشایی، دیود بکهام و هم تیمی هایش پس از چهار برد پیاپی مقابل یاران تیری آنری تسلیم شدند. بیش از ۲۵هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه جدید ردبول آرنای شهر هریسون در ایالت نیوجرسی دیشب شاهد جدال تیم نیویورک ردبولز و تیم نخست کنفرانس غرب لیگ ام ال اس. لس آنجلس گالاکسی بودند. در این دیدار که به دلیل طوفان اواخر تابستان در شرق آمریکا با تاخیر یکماهه برگزار شد گالاکسی خیلی زود دروازه خود را گشوده دید. لوک راجرز توپ ارسالی از کرنر را که با دفع ناقص دروازبان دونووان ریکتس همراه شده بود را با یک والی به گل نخست میزبان سفید و قرمزپوش تبدیل کرد. این تیم در همان نیمه می توانست نتیجه را دو بر صفر کند ولی راجرز پاس تیر آنری را در دهانه دروازه به تیرک عمودی کوبید تا دو تیم با همان نتیجه یک بر صفربه رختکن بروند. در نیمه دوم امید تیم ال ای. گالاکسی به دیوید بکهام و ضربه های ایستگاهی او بود. اما دروازه بان تیم نیویورک ردبولز با شیرجه ای زیبا مانع از گلزنی ستاره سابق فوتبال اروپا شد. هماینک بکهام با پیشنهادهای مختلفی از باشگاه های اروپا روبروست. اما در شرایطی که ال. ای. برای جبران نتیجه حمله می کرد پاس بی نقص رافا مارکز مکزیکی ستاره سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ بارسلونا دست تیری آنری را برای گشودن دوباره دروازه گالاکسی باز گذاشت. آنری آقای گل این فصل لیگ هم با یک ضربه چیپ توپ رابه تور دروازه تیم نخست کنفرانس غرب ام. ال. اس. دوخت. این چهاردهمین گل تیری آنری در ۳۲ بازی انجام شده ی این فصل بود. ال ای گالاکسی که لندون دنوان مهاجم خود را بدلیل آسیب دیدگی و رابی کین را بدلیل حضور او در تیم ملی ایرلند در رقابتهای مقدماتی یورو ۲۰۱۲ در اختیار نداشت باز هم دروازه خود را در آستانه فروپاشی دید. تیری آنری که اینبار با توپ ربایی از دیود بکهام خود را در موقعیت گلزنی قرار داده بود تیر دروازه را هدف گرفت تا بازی با همان نتیجه دو برصفر خاتمه یابد. هم اینک تیم نیویورک ردبولز با ۴۳ امتیاز از ۹ پیروزی و ۱۶ تساوی در مکان چهارم کنفرانس شرق لیگ ام. ال. اس. قرار دارد این برد بخت ردبولز را برای رسیدن به بازیهای پلی آف بیشتر کرد.

XS
SM
MD
LG